RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie

RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic

RB Lipsk dopina ostatnie formalności związane ze sfinalizowaniem transferu Cadena Clarka z New York Red Bulls - informuje „The Athletic”.

Klub z Bundesligi postanowił ubiec całą konkurencję i już teraz zapewni sobie możliwość do korzystania w przyszłości z usług rewelacyjnego 17-latka, który w minionym sezonie przebojem wdarł się na boiska Major League Soccer.

Julian Nagelsmann pragnąłby z całą pewnością przyglądać się uważnie rozwojowi amerykańskiego piłkarza z bliska, ale niestety nie posiada on paszportu Unii Europejskiej i zgodnie z obowiązującymi przepisami FIFA będzie mógł opuścić Stany Zjednoczone dopiero po ukończeniu 18. roku życia, czyli najwcześniej w maju.

Z tego też powodu RB Lipsk zdecydował się na zawarcie z New York Red Bulls porozumienia w sprawie transferu ofensywnego pomocnika, które wejdzie w życie dopiero 1 stycznia 2022 roku. Wówczas Caden Clark ma przenieść się do niemieckiego zespołu za kwotę wynoszącą między 1,6 a 2,5 miliona euro.

Utalentowany zawodnik rozpoczynał swoją przygodę z futbolem w szkółce Minnesota Thunder, gdzie został bardzo szybko wypatrzony przez skautów Barcelony, co umożliwiło mu przeprowadzkę do akademii katalońskiego klubu w Stanach Zjednoczonych.

Tam wpadł z kolei w oko wysłannikom wspomnianej nowojorskiej drużyny, którzy przedstawili mu na tyle kuszącą wizję rozwoju, że 17-latek zdecydował przenieść do ekipy należącej do stajni Red Bulla w lutym 2020 roku.

Początkowo ofensywny pomocnik został przydzielony do występowania w rezerwach amerykańskiego zespołu, gdzie prezentował się na tyle dobrze, że jeszcze w trakcie poprzednich rozgrywek został na stałe włączony do pierwszej kadry, gdzie już w pierwszych dwóch występach zaznaczył swoją obecność w klubie zdobytymi bramkami.

W sumie Clark zakończył miniony sezon z trzema strzelonymi golami w ośmiu rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy