RB Lipsk walczy o piłkarza z Bayernem Monachium. I jest pierwszy z ofertą

RB Lipsk walczy o piłkarza z Bayernem Monachium. I jest pierwszy z ofertą
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Philipp Hinze | Florian Plettenberg [Sky] | Daniele Longo [Calciomercato.com]

RB Lipsk to pierwszy klub, który mocno angażuje się w sprowadzenie rozchwytywanego Assana Ouédraogo. Łączony z pomocnikiem Bayern Monachium nie wykonał dotąd żadnego ruchu – poinformowali dziennikarze Sky, Philipp Hinze i Florian Plettenberg.

Schalke 04 od dłuższego czasu jest zasypywane zapytaniami od wielkich klubów o dostępność świetnie prosperującego 17-latka, który w bieżącej kampanii zadebiutował w seniorskiej drużynie.

Na prowadzenie w wyścigu o wszechstronnego pomocnika zdecydowanie wysunął się słynący z dbałego traktowania i rozwoju perełek RB Lipsk. Jak dowiadujemy się ze stacji zachodniego sąsiada Polski, „Byki” nadesłały do działaczy z Gelsenkirchen konkretną propozycję, deklarując wielką chęć pozyskania tego zawodnika.

To tylko kroczek w stronę porozumienia, o którym na razie nie ma mowy. Czwarta ekipa Bundesligi bieżącej kampanii musi poczekać na odpowiedź. Należy założyć z góry, że nie okaże się ona satysfakcjonująca, zważywszy na szersze grono interesantów.

Sytuację 17-krotnego reprezentanta Niemiec U-17 monitorują jeszcze Bayern i Milan. Monachijczycy nie spieszą się z przygotowaniem swojej oferty, skupiając się na łataniu kadry na „tu i teraz”.

Z kolei Daniele Longo, redaktor Calciomercato.com w tym tygodniu nadmienił, że Ouédraogo jawi się jako kandydat do ewentualnego zastąpienia Rade Krunicia łączonego z Fenerbahçe.

Na dobrą sprawę do poważnych negocjacji dojdzie dopiero za kilka miesięcy, kiedy Schalke zapozna się ze stanowiskami innych piłkarskich firm.

Prawonożny bohater spekulacji od ponad miesiąca znajduje się poza grą przez kontuzję uda. Jego najważniejszym celem jest dojście do pełni sprawności i udowadnianie swojej wartości u aktualnego pracodawcy przez resztę kampanii.

Na poziomie 2. Bundesligi rozegrał 11 spotkań, okraszone trafieniem i asystą.

Kontrakt zawodnika wygasa w czerwcu 2027 roku.

W dokumencie widnieje klauzula wykupu. Po wkroczeniu w pełnoletność (9 maja 2024 roku), wedle różnych kryteriów uzależnionych od statusu oferenta i sytuacji klubu, Ouédraogo po sezonie będzie do wyjęcia za 7-20 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy