Real Madryt: Drugi kandydat do zastąpienia Carlo Ancelottiego. „On daje show”

Real Madryt: Drugi kandydat do zastąpienia Carlo Ancelottiego. „On daje show” fot. RemotePhotoPress / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Cadena SER

Wiele wskazuje na to, że to ostatni sezon Carlo Ancelottiego na stanowisku trenera Realu Madryt. Kto może zastąpić Włocha? Cadena SER twierdzi, że oprócz Xabiego Alonso klub myśli o Roberto De Zerbim.

Carlo Ancelotti zapisał się złotymi zgłoskami w historii Realu Madryt. Nikt nie zapomni mu zdobycia wyczekiwanej przez długie lata La Décimy, czyli dziesiątego triumfu w Lidze Mistrzów. W kampanii 2021/2022 „Królewscy” świętowali pod jego wodzą ponownie zwycięstwo w najważniejszym turnieju europejskiej piłki klubowej.

Kontrakt Włocha wygasa latem 2024 roku i wątpliwe, by został przedłużony. Niewykluczone, że „Carletto” przejmie po sezonie rolę selekcjonera reprezentacji Brazylii. Tamtejszy związek jest przekonany, że do tego dojdzie.

„Marca” wytypowała ostatnio głównego kandydata do zastąpienia szkoleniowca z Reggiolo. Najwyżej w Valdebebas stoją notowania Xabiego Alonso, który wykonuje świetną pracę w Bayerze Leverkusen. Jak donosi Cadena SER, to niejedyne gorące nazwisko w notesie Florentino Péreza.

W obozie wicemistrzów Hiszpanii bardzo cenią Roberto De Zerbiego. 44-latek zbiera świetne recenzje w Anglii, gdzie prowadzi Brighton & Hove Albion. Włoski taktyk stawia na ofensywny i atrakcyjny futbol, a w dodatku świetnie współpracuje z młodzieżą. Jak napisał David Justo, Włoch na ławce zespołu z Premier League „daje show”. To atuty, które robią wrażenie na działaczach Realu.

Kontrakt szkoleniowca z Brescii wygasa pod koniec czerwca 2026 roku. Brighton z pewnością zrobi wiele, by do rozstania nie doszło.

Zainteresowanie madryckiej drużyny tą kandydaturą nie powinno dziwić. Nie tak dawno Pep Guardiola nazwał go „jednym z mających największy wpływ na futbol trenerów w ostatnich 20 latach”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy