Real Madryt: Ekonomiczny plan na sprowadzenie Mbappé

Real Madryt: Ekonomiczny plan na sprowadzenie Mbappé fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS

Real Madryt przygotował strategię mającą na celu zrealizowanie planu dotyczącego nawiązania współpracy z Kylianem Mbappé od początku sezonu 2021/2022 - informuje „AS”.

Przedstawiciele „Królewskich” podchodzą w dalszym ciągu w optymistyczny sposób do zakontraktowania gwiazdy Paris Saint-Germain po zakończeniu trwających rozgrywek, ponieważ ta nie zdecydowała się do tej pory przedłużyć wygasającego 30 czerwca 2022 roku kontraktu z obecnym pracodawcą.

Aktualny mistrz Hiszpanii zdaje sobie jednocześnie sprawę z faktu, że wybuch pandemii koronawirusa oraz wywołane przez nią skutki ograniczyły w znaczącym stopniu jego możliwości finansowe, dlatego przygotowuje ekonomiczny plan na sprowadzenie 22-letniego zawodnika.

Dziennikarze „AS-a” ujawniają jego szczegóły i uważają, że ma on w pierwszej kolejności polegać na zebraniu 100-150 milionów euro z tytułu zakończenia współpracy z takimi graczami jak Isco, Gareth Bale, Dani Ceballos, Luka Jović, Marcelo czy Brahim Diaz.

Real Madryt pozostałe środki na pozyskanie reprezentanta Francji miałby zdobyć poprzez zawarcie korzystnych umów pożyczkowych z bankami, które miałby w miarę możliwości zostać szybko spłacone, dzięki otwarciu stadionów w następnych rozgrywkach, co miałoby pomóc klubowi wrócić do uzyskiwania przychodów na poziomie 800 milionów euro.

Wspomniane źródło zaznacza także, że Paris Saint-Germain nie wyznaczyło nowej kwoty odstępnego za Kyliana Mbappé, ale „Królewscy” mają być przygotowani na wyłożenie 150-200 milionów euro, co przy standardowej amortyzacji oznaczałoby, że aktualny mistrz Hiszpanii przelewałby 30-40 milionów euro na konto PSG przy zawarciu z piłkarzem pięcioletniego porozumienia.

Przedstawiciele klubu nie mają też problemów z wystosowaniem atrakcyjnych warunków samemu Francuzowi, który mógłby liczyć na przynajmniej 21 milionów euro netto na sezon oraz zostałby całkowicie wyłączony z jakichkolwiek przyszłych negocjacji dotyczących obniżki pobieranej pensji, ponieważ władze klubu wierzą, że trwające rozgrywki są ostatnimi, w których będą odczuwały finansowe skutki pandemii.

Cały przygotowany plan przez Real Madryt będzie miał rację bytu tylko w przypadku, kiedy 22-letni zawodnik nie podpisze nowej umowy z PSG. Ekipa z Parc des Princes liczy jednak, że tak się stanie, w czym ma jej pomóc między innymi zatrudnienie Mauricio Pochettino.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Mateusz Wdowiak latem odejdzie z Cracovii. Wreszcie wróci do gry! [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Mateusz Wdowiak latem odejdzie z Cracovii. Wreszcie wróci do gry! [OFICJALNIE] Wielki powrót stał się faktem. OFICJALNIE: Sokratis w Grecji Wielki powrót stał się faktem. OFICJALNIE: Sokratis w Grecji Real Madryt ma problem z zebraniem środków na Mbappé. Hitowa wymiana obniży cenę Francuza?! Real Madryt ma problem z zebraniem środków na Mbappé. Hitowa wymiana obniży cenę Francuza?! Tottenham zmienił nastawienie. Rosną szanse na transfer Dele Allego Tottenham zmienił nastawienie. Rosną szanse na transfer Dele Allego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy