Real Madryt: Ekonomiczny plan na sprowadzenie Mbappé

Real Madryt: Ekonomiczny plan na sprowadzenie Mbappé fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS

Real Madryt przygotował strategię mającą na celu zrealizowanie planu dotyczącego nawiązania współpracy z Kylianem Mbappé od początku sezonu 2021/2022 - informuje „AS”.

Przedstawiciele „Królewskich” podchodzą w dalszym ciągu w optymistyczny sposób do zakontraktowania gwiazdy Paris Saint-Germain po zakończeniu trwających rozgrywek, ponieważ ta nie zdecydowała się do tej pory przedłużyć wygasającego 30 czerwca 2022 roku kontraktu z obecnym pracodawcą.

Aktualny mistrz Hiszpanii zdaje sobie jednocześnie sprawę z faktu, że wybuch pandemii koronawirusa oraz wywołane przez nią skutki ograniczyły w znaczącym stopniu jego możliwości finansowe, dlatego przygotowuje ekonomiczny plan na sprowadzenie 22-letniego zawodnika.

Dziennikarze „AS-a” ujawniają jego szczegóły i uważają, że ma on w pierwszej kolejności polegać na zebraniu 100-150 milionów euro z tytułu zakończenia współpracy z takimi graczami jak Isco, Gareth Bale, Dani Ceballos, Luka Jović, Marcelo czy Brahim Diaz.

Real Madryt pozostałe środki na pozyskanie reprezentanta Francji miałby zdobyć poprzez zawarcie korzystnych umów pożyczkowych z bankami, które miałby w miarę możliwości zostać szybko spłacone, dzięki otwarciu stadionów w następnych rozgrywkach, co miałoby pomóc klubowi wrócić do uzyskiwania przychodów na poziomie 800 milionów euro.

Wspomniane źródło zaznacza także, że Paris Saint-Germain nie wyznaczyło nowej kwoty odstępnego za Kyliana Mbappé, ale „Królewscy” mają być przygotowani na wyłożenie 150-200 milionów euro, co przy standardowej amortyzacji oznaczałoby, że aktualny mistrz Hiszpanii przelewałby 30-40 milionów euro na konto PSG przy zawarciu z piłkarzem pięcioletniego porozumienia.

Przedstawiciele klubu nie mają też problemów z wystosowaniem atrakcyjnych warunków samemu Francuzowi, który mógłby liczyć na przynajmniej 21 milionów euro netto na sezon oraz zostałby całkowicie wyłączony z jakichkolwiek przyszłych negocjacji dotyczących obniżki pobieranej pensji, ponieważ władze klubu wierzą, że trwające rozgrywki są ostatnimi, w których będą odczuwały finansowe skutki pandemii.

Cały przygotowany plan przez Real Madryt będzie miał rację bytu tylko w przypadku, kiedy 22-letni zawodnik nie podpisze nowej umowy z PSG. Ekipa z Parc des Princes liczy jednak, że tak się stanie, w czym ma jej pomóc między innymi zatrudnienie Mauricio Pochettino.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy