Real Madryt, FC Barcelona i Juventus znów odpowiadają UEFA. „To stanowi rażące naruszenie orzeczenia sądów” [OFICJALNIE]

Real Madryt, FC Barcelona i Juventus znów odpowiadają UEFA. „To stanowi rażące naruszenie orzeczenia sądów” [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Barcelona | Real Madryt | Juventus

Real Madryt, FC Barcelona i Juventus ustosunkowały się wspólnym komunikatem do postępowania dyscyplinarnego wszczętego przez UEFA w związku z niewycofaniem się wymienionych klubów z projektu Superligi.

Przedstawiciele futbolu na Starym Kontynencie wyciągnęli już stosowne konsekwencje wobec dziewięciu z dwunastu klubów zaangażowanych w utworzenie nowych elitarnych rozgrywek piłkarskich i teraz szykują się do ukarania trzech najbardziej  przekonanych do swoich racji zespołów w postaci Realu Madryt, Barcelony oraz Juventusu.

W tym celu UEFA otworzyła postępowanie dyscyplinarne wobec wymienionych zespołów, które miały dopuścić się potencjalnego naruszenia obowiązującego regulaminu.

Z kolei te nie mają sobie w dalszym ciągu nic do zarzucenia i twardo obstają przy swoim stanowisku, czemu dały wyraz w kolejnym już wspólnym opublikowanym komunikacie w kontekście Superligi.

„FC Barcelona, Juventus FC i Real Madryt pragną wyrazić całkowite odrzucenie natarczywego przymusu, jaki UEFA utrzymuje wobec trzech najważniejszych instytucji w historii piłki nożnej. Ta niepokojąca postawa stanowi rażące naruszenie orzeczenia sądów, które już wydały wyraźne oświadczenie ostrzegające UEFA przed podjęciem jakichkolwiek działań, które mogłyby ukarać kluby założycielskie Superligi w trakcie postępowania sądowego.

Dlatego wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przez UEFA jest niezrozumiałe i stanowi bezpośredni atak na praworządność, którą my, obywatele Unii Europejskiej, zbudowaliśmy demokratycznie, a jednocześnie stanowi brak szacunku dla autorytetu sądów.

Od samego początku Superliga była promowana w celu poprawy sytuacji europejskiej piłki nożnej, poprzez stały dialog z UEFA oraz w celu zwiększenia zainteresowania sportem i zaoferowania kibicom jak najlepszego widowiska. Cel ten należy osiągnąć w ramach zrównoważonego rozwoju i solidarności, zwłaszcza w niepewnej sytuacji gospodarczej, takiej jak ta, z którą obecnie boryka się wiele klubów w Europie.

Zamiast badać sposoby modernizacji piłki nożnej poprzez otwarty dialog, UEFA oczekuje, że wycofamy toczące się postępowania sądowe, które kwestionują ich monopol na europejską piłkę nożną. FC Barcelona, Juventus i Real Madryt mają ponad sto lat i nie zaakceptują żadnej formy przymusu ani niedopuszczalnej presji, podczas gdy pozostają silni w swojej gotowości do debaty, z szacunkiem i poprzez dialog, pilnych rozwiązań, których obecnie potrzebuje piłka nożna.

Albo zreformujemy piłkę nożną, albo będziemy musieli patrzeć na jej nieuchronny upadek” - czytamy w wystosowanym oświadczeniu przez dwa hiszpańskie oraz jeden włoski zespół.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy