Real Madryt i FC Barcelona przegrają bitwę o Endricka?! Następny gigant w ofensywie

Real Madryt i FC Barcelona przegrają bitwę o Endricka?! Następny gigant w ofensywie fot. Leo Sguacabia/Sports Press Photo/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

Paris Saint-Germain wystosowało propozycję Palmeiras za Endricka. Nie spotkała się ona jednak z aprobat władz brazylijskiego klubu - informuje „Sport”.

Rok temu zaczęły w światowych mediach pojawiać się doniesienia o skautach czołowych europejskich zespołów obserwujących nastoletniego wychowanka ekipy z São Paulo. Wśród publikowanych wieści nie brakowało też takich, że jeden z nich zdecyduje się na natychmiastowe przejęcie obiecującego napastnika, bo ten nie miał jeszcze podpisanego profesjonalnego kontraktu z Palmeiras.

Utytułowana brazylijska drużyna była jednak spokojna o ten aspekt i wraz z 16. urodzinami piłkarza poinformowała o nawiązaniu z nim współpracy do połowy 2025 roku z zawartą klauzulą odstępnego w wysokości 60 milionów euro.

Ten fakt w żadnym stopniu nie odstraszył przedstawicieli ekip ze Starego Kontynentu, którzy czynią już stosowne starania w kierunku pozyskania Endricka.

Do tej pory dużo wskazywało na to, że decydującą walkę o względy wszechstronnego ofensywnego gracza stoczą Real Madryt oraz FC Barcelona. Przy czym większe szanse na ściągnięcie napastnika dawano „Królewskim”.

Teraz jednak „Sport” przekonuje, że w batalię hiszpańskich gigantów postanowiło wmieszać się PSG i to od razu na poważnie, bo wystosowało Palmeiras stosowną ofertę za napastnika w wysokości 20 milionów euro.

Nie spotkała się ona z aprobatą ekipy z São Paulo, ale stanowi to też wyraźny sygnał dla obu drużyn z Półwyspu Iberyjskiego, że muszą przejść do ofensywy, jeżeli nie chcą stracić szansy na pozyskanie Endricka.

16-latek może pochwalić się trzema występami na seniorskim poziomie w trwających rozgrywkach w rodzimym kraju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy