Real Madryt: Lucas Vázquez może odejść w styczniu

Real Madryt: Lucas Vázquez może odejść w styczniu fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: ElDesmarque.com

W niedalekiej przyszłości Lucas Vázquez może odejść z Realu Madryt. Zgodnie z doniesieniami hiszpańskich mediów, o skrzydłowego w tej chwili zabiegają Arsenal, AS Roma oraz Bayer Leverkusen.

Prawoskrzydłowy, znany z ogromnej waleczności, nie ma łatwej drogi do podstawowego składu w zespole „Królewskich”. I chociaż podczas pierwszej przygody Zinédine’a Zidane’a z madryckim zespołem był on kluczowym zawodnikiem, mogącym w każdej chwili wskoczyć do „jedenastki” lub wejść z ławki rezerwowych i dać znak do ataku, obecnie może mu być o to coraz trudniej.

Przede wszystkim klub latem pozyskał Edena Hazarda, Takefusę Kubo oraz Rodrygo Goesa, a należy pamiętać, że pracodawcy ostatecznie nie zmienił Gareth Bale. Jakby tego było mało, dojrzałość do powrotu na Estadio Santiago Bernabéu wykazuje Martin Ødegaard. Zbierając to wszystko w jedną całość, 28-latka w niedalekiej przyszłości czeka odstawienie na boczny tor.

Obecne wartości, którymi kieruje się „Los Blancos”, to stawianie na młodych i perspektywicznych zawodników. Z kolei Lucas Vázquez wpisuje się w dawną politykę kadrową określaną mianem „Zidanes i Pavónes”, gdzie na pewno nie byłby stawiany po stronie piłkarzy pokroju legendarnego Francuza.

Dziewięciokrotny reprezentant „La Furia Roja” może się jednak uratować, a zrobi to poprzez odejście w odpowiednim momencie, zanim w hierarchii klubowej wyprzedzą go inni gracze. Serwis internetowy eldesmarque.com informuje, że kilka ekip oferuje mu drogę ewakuacji, a są to Arsenal, AS Roma oraz Bayer Leverkusen.

Niewykluczone zatem, że już w styczniu 28-latek skorzysta z którejś propozycji, zapewniając przy tym Realowi Madryt zastrzyk gotówki na wzmocnienie środka pola. Wstępnie Hiszpan jest wyceniany na około 20 milionów euro, a jego umowa traci ważność w połowie 2021 roku.

W bieżących rozgrywkach skrzydłowy uzbierał osiem występów, lecz tylko trzy razy znajdował się w podstawowym składzie. Strzelił w tym czasie jednego gola.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy