Real Madryt: Lucas Vázquez może odejść w styczniu

Real Madryt: Lucas Vázquez może odejść w styczniu fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: ElDesmarque.com

W niedalekiej przyszłości Lucas Vázquez może odejść z Realu Madryt. Zgodnie z doniesieniami hiszpańskich mediów, o skrzydłowego w tej chwili zabiegają Arsenal, AS Roma oraz Bayer Leverkusen.

Prawoskrzydłowy, znany z ogromnej waleczności, nie ma łatwej drogi do podstawowego składu w zespole „Królewskich”. I chociaż podczas pierwszej przygody Zinédine’a Zidane’a z madryckim zespołem był on kluczowym zawodnikiem, mogącym w każdej chwili wskoczyć do „jedenastki” lub wejść z ławki rezerwowych i dać znak do ataku, obecnie może mu być o to coraz trudniej.

Przede wszystkim klub latem pozyskał Edena Hazarda, Takefusę Kubo oraz Rodrygo Goesa, a należy pamiętać, że pracodawcy ostatecznie nie zmienił Gareth Bale. Jakby tego było mało, dojrzałość do powrotu na Estadio Santiago Bernabéu wykazuje Martin Ødegaard. Zbierając to wszystko w jedną całość, 28-latka w niedalekiej przyszłości czeka odstawienie na boczny tor.

Obecne wartości, którymi kieruje się „Los Blancos”, to stawianie na młodych i perspektywicznych zawodników. Z kolei Lucas Vázquez wpisuje się w dawną politykę kadrową określaną mianem „Zidanes i Pavónes”, gdzie na pewno nie byłby stawiany po stronie piłkarzy pokroju legendarnego Francuza.

Dziewięciokrotny reprezentant „La Furia Roja” może się jednak uratować, a zrobi to poprzez odejście w odpowiednim momencie, zanim w hierarchii klubowej wyprzedzą go inni gracze. Serwis internetowy eldesmarque.com informuje, że kilka ekip oferuje mu drogę ewakuacji, a są to Arsenal, AS Roma oraz Bayer Leverkusen.

Niewykluczone zatem, że już w styczniu 28-latek skorzysta z którejś propozycji, zapewniając przy tym Realowi Madryt zastrzyk gotówki na wzmocnienie środka pola. Wstępnie Hiszpan jest wyceniany na około 20 milionów euro, a jego umowa traci ważność w połowie 2021 roku.

W bieżących rozgrywkach skrzydłowy uzbierał osiem występów, lecz tylko trzy razy znajdował się w podstawowym składzie. Strzelił w tym czasie jednego gola.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy