Real Madryt ma plan na Mbappé. PSG zgodzi się na jego sprzedaż?!

Real Madryt ma plan na Mbappé. PSG zgodzi się na jego sprzedaż?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS

Przedstawiciele Paris Saint-Germain mogą rozważyć ewentualną sprzedaż Kyliana Mbappé do Realu Madryt, jeśli druga strona włączy w całą transakcję osobę Viníciusa Júniora - informuje „AS”.

Reprezentant Francji jest już od dłuższego czasu typowany na priorytetowy cel „Królewskich” na nadchodzące letnie okienko transferowe.

Do tej pory panowało w mediach przekonanie, że ekipa z Parc des Princes nie zamierza w żadnym wypadku rozstawać się z utalentowanym napastnikiem i szykuje dla niego nową umowę na lepszych warunkach finansowych, która ma mu zagwarantować dołączenie do grona jednych z najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie.

Właściciele PSG liczą, że ewentualne przedłużenie kontraktu skutecznie zniechęci przedstawicieli Realu Madryt do toczenia dalszej walki o pozyskanie Kyliana Mbappé.

Sam zainteresowany nie przejawia obecnie chęci do zawarcia nowego porozumienia z aktualnym pracodawcą, co daje nadzieję zespołowi z Estadio Santiago Bernabéu na zrealizowanie swojego planu.

Dziennikarze „AS-a” uważają, że ten może zostać wcielony w życie tylko pod jednym warunkiem, który zakłada włączenie w całą transakcję osoby Viníciusa Júniora.

Wielkim zwolennikiem talentu prezentowanego przez Brazylijczyka jest Leonardo. Jego rodak i zarazem dyrektor sportowy aktualnego mistrza Francji przejawiał zainteresowanie 19-letnim skrzydłowym już w trakcie minionego letniego okienka transferowego, kiedy to „Królewscy” skłaniali się ku pozyskaniu Neymara. Wówczas kierownictwo PSG oczekiwało od drugiej strony nie tylko gotówki, ale i utalentowanego jednokrotnego reprezentanta „Canarinhos”. Drużyna z Hiszpanii nie zgodziła się na podjęcie rozmów na zaproponowanych warunkach i z tego też temat przenosin wspomnianego gwiazdora upadł.

Teraz podane wyżej źródło przekonuje, że Real Madryt zmienił swoje stanowisko w stosunku do Viníciusa Júniora i może wykorzystać go do sprowadzenia Kyliana Mbappé. Brazylijczyk nie cieszy się zbyt dużym zaufaniem Zinédine'a Zidane'a, który z kolei jest „zakochany” w swoim rodaku i z wielką chęcią powitałby go na Estadio Santiago Bernabéu.

Obecnie nic nie wskazuje na to, aby Paris Saint-Germain przystało na taką wymianę z dodatkową dopłatą, ale jeżeli reprezentant Francji w dalszym ciągu nie będzie chciał podpisać nowej umowy i wyrazi chęć do zmiany pracodawcy, to wówczas realizacja takiego scenariusza stanie się bardzo realna.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Walukiewicz szykuje się do letniego transferu? Może opuścić Serie A Walukiewicz szykuje się do letniego transferu? Może opuścić Serie A Dyrektor Marsylii tonuje nastroje w sprawie Milika. „Cierpliwość wygrywa w tej grze” Dyrektor Marsylii tonuje nastroje w sprawie Milika. „Cierpliwość wygrywa w tej grze” Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy