Real Madryt ma plan na Mbappé. PSG zgodzi się na jego sprzedaż?!

Real Madryt ma plan na Mbappé. PSG zgodzi się na jego sprzedaż?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS

Przedstawiciele Paris Saint-Germain mogą rozważyć ewentualną sprzedaż Kyliana Mbappé do Realu Madryt, jeśli druga strona włączy w całą transakcję osobę Viníciusa Júniora - informuje „AS”.

Reprezentant Francji jest już od dłuższego czasu typowany na priorytetowy cel „Królewskich” na nadchodzące letnie okienko transferowe.

Do tej pory panowało w mediach przekonanie, że ekipa z Parc des Princes nie zamierza w żadnym wypadku rozstawać się z utalentowanym napastnikiem i szykuje dla niego nową umowę na lepszych warunkach finansowych, która ma mu zagwarantować dołączenie do grona jednych z najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie.

Właściciele PSG liczą, że ewentualne przedłużenie kontraktu skutecznie zniechęci przedstawicieli Realu Madryt do toczenia dalszej walki o pozyskanie Kyliana Mbappé.

Sam zainteresowany nie przejawia obecnie chęci do zawarcia nowego porozumienia z aktualnym pracodawcą, co daje nadzieję zespołowi z Estadio Santiago Bernabéu na zrealizowanie swojego planu.

Dziennikarze „AS-a” uważają, że ten może zostać wcielony w życie tylko pod jednym warunkiem, który zakłada włączenie w całą transakcję osoby Viníciusa Júniora.

Wielkim zwolennikiem talentu prezentowanego przez Brazylijczyka jest Leonardo. Jego rodak i zarazem dyrektor sportowy aktualnego mistrza Francji przejawiał zainteresowanie 19-letnim skrzydłowym już w trakcie minionego letniego okienka transferowego, kiedy to „Królewscy” skłaniali się ku pozyskaniu Neymara. Wówczas kierownictwo PSG oczekiwało od drugiej strony nie tylko gotówki, ale i utalentowanego jednokrotnego reprezentanta „Canarinhos”. Drużyna z Hiszpanii nie zgodziła się na podjęcie rozmów na zaproponowanych warunkach i z tego też temat przenosin wspomnianego gwiazdora upadł.

Teraz podane wyżej źródło przekonuje, że Real Madryt zmienił swoje stanowisko w stosunku do Viníciusa Júniora i może wykorzystać go do sprowadzenia Kyliana Mbappé. Brazylijczyk nie cieszy się zbyt dużym zaufaniem Zinédine'a Zidane'a, który z kolei jest „zakochany” w swoim rodaku i z wielką chęcią powitałby go na Estadio Santiago Bernabéu.

Obecnie nic nie wskazuje na to, aby Paris Saint-Germain przystało na taką wymianę z dodatkową dopłatą, ale jeżeli reprezentant Francji w dalszym ciągu nie będzie chciał podpisać nowej umowy i wyrazi chęć do zmiany pracodawcy, to wówczas realizacja takiego scenariusza stanie się bardzo realna.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy