Real Madryt ma problem z zebraniem środków na Mbappé. Hitowa wymiana obniży cenę Francuza?!

Real Madryt ma problem z zebraniem środków na Mbappé. Hitowa wymiana obniży cenę Francuza?! fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: ABC

Cena za Kyliana Mbappé w ostatnim czasie mocno spadła. Okazuje się jednak, że dla Realu Madryt to nadal zbyt dużo. Mistrzowie Hiszpanii postarają się jednak poszukać innej możliwości przeprowadzenia tej transakcji, o czym informuje „ABC”.

Kryzys spowodowany pandemią koronawirusa daje się we znaki między innymi najmocniejszym klubom piłkarskim. Przekonały się o tym w ostatnio takie podmioty jak między innymi Real Madryt oraz Paris Saint-Germain.

Zarówno jedni, jak i drudzy nie mogą pochwalić się zyskami za poprzedni rok. W przypadku Hiszpanów deficyt wyniósł 60 milionów euro, natomiast jeśli chodzi o mistrzów Francji, ci musieli pogodzić się ze stratami sięgającymi 240 milionów euro.

Jasne jest zatem, że aby zrównoważyć przychody i zasypać dziurę budżetową, PSG powinno sprzedać jednego ze swoich czołowych zawodników. W tym miejscu pojawia się osoba Kyliana Mbappé.

Umowa francuskiego napastnika z finalistą poprzedniej edycji Ligi Mistrzów wygasa 30 czerwca 2022 roku i do tej pory nie została przedłużona. On sam przyznał ostatnio w jednym z wywiadów, że sam nie wie jeszcze, jak potoczą się jego losy i gdzie będzie występował przez najbliższych kilka lat.

Wspomniane okoliczności wpływają na to, że w lipcu pojawi się okazja, aby sprowadzić utalentowanego 22-latka do siebie. Jego cena nie będzie bowiem wygórowana jak choćby kilkanaście miesięcy wcześniej. Mówi się, że w tej chwili trzeba wydać na napastnika blisko 160 milionów euro.

Prawdopodobnie mając na uwadze fakt, jakim potencjałem dysponuje Mbappé oraz to, że w 2019 roku „Królewscy” wydali łącznie podobną kwotę na transfer Edena Hazarda, ten ruch byłby dla nich możliwy do przeprowadzania w lecie. Jednak w obecnej sytuacji wydaje się on wykluczony.

Media informują natomiast, że mistrzowie Hiszpanii świadomi promocyjnej ceny, mogą poszukać innej opcji, by sprowadzić do siebie francuskiego atakującego.

W grę miałaby wchodzić wymiana zawodników. Do Paryża mógłby powędrować Vinícius Júnior oraz jeszcze jeden zawodnik, którego zechce PSG. Ponadto Real Madryt byłby pewnie w stanie wysupłać określoną kwotę w formie dopłaty.

Na razie nie wiadomo, jak na tę sprawę zareagują mistrzowie Francji. Oni prawdopodobnie woleliby otrzymać za swojego piłkarza pełną kwotę oscylującą między 150 a 160 milionów euro. Transakcja byłaby jednak niezwykle trudna do przeprowadzenia nie tylko ze względu na sam kryzys. Ważne są też przecież przepisy Finansowego Fair Play. Być może jednak płatność mogłaby zostać rozłożona na czas trwania kontraktu, a więc na około pięć lat. To jedno z rozwiązań.

Pewne jest, że Florentino Pérez tej sprawy tak łatwo nie odpuści i postara się zrobić wszystko, aby do ruchu ostatecznie doszło. Prezydent „Królewskich” widzi bowiem w 22-latku nowego lidera, który może prowadzić klub do wielkich triumfów.

Mbappé, który trafił do Paris Saint-Germain z AS Monaco latem 2017 roku za 145 milionów euro, rozegrał w tym sezonie 23 spotkania. Jego dorobek to 16 goli i dziewięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy