Real Madryt osiągnął porozumienie w sprawie kontraktu gwiazdy

Real Madryt osiągnął porozumienie w sprawie kontraktu gwiazdy fot. PhotoLondonUK / shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: L'Équipe

Real Madryt osiągnął porozumienie w sprawie nowego kontraktu Karima Benzemy. Francuski napastnik zgodził się przedłużyć umowę do lata 2024 roku - przekonuje „L'Équipe”.

Mimo problemów 35-latka w tym sezonie władze Realu Madryt dążyły do kontynuowania z nim współpracy. Karim Benzema, który po odejściu Cristiano Ronaldo stał się absolutnym liderem „Królewskich”, również skłaniał się ku pozostaniu na Estadio Santiago Bernabeu.

Sezon powoli się kończy, a więc zarząd mistrza Hiszpanii skupia się na sytuacji kontraktowej największych gwiazd, w tym Toniego Kroosa, Luki Modricia, Nacho i właśnie byłego już reprezentanta Francji. Rozmowy ze snajperem potraktowano priorytetowo, dlatego najszybciej osiągnięto z nim porozumienie.

Do kluczowego spotkania między laureatem ostatniej edycji Złotej Piłki, a Florentino Perezem doszło na początku tygodnia. Rozmowy przebiegły pomyślnie. „L'Équipe” przekonuje, że podczas nich zawarto nieformalne porozumienie w sprawie przedłużenia, wygasającego 30 czerwca 2023 roku, kontraktu.

Według niepisanej zasady postępowania z piłkarzami po trzydziestce Real zaoferował Benzemie umowę do czerwca przyszłego roku. Taka długość w pełni odpowiada 35-latkowi, który zaczyna już myśleć powoli o swojej przyszłości poza stolicą Hiszpanii.

„Królewscy” są spokojni w sprawie Francuza. Madrycki klub pochyli się teraz nad sprawą Toniego Kroosa i Luki Modricia.

Karim Benzema w bieżącej kampanii boryka się z wieloma problemami zdrowotnymi, przez co przegapił już kilkanaście spotkań. Mimo to jego liczby nadal powinny robić wrażenie.

Wychowanek Olympique'u Lyon w 28 występach zdobył 19 goli i zanotował pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! 10 bramek w 31 meczach! Legia Warszawa chce go u siebie 10 bramek w 31 meczach! Legia Warszawa chce go u siebie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy