Real Madryt osiągnął porozumienie w sprawie kontraktu gwiazdy

Real Madryt osiągnął porozumienie w sprawie kontraktu gwiazdy fot. PhotoLondonUK / shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: L'Équipe

Real Madryt osiągnął porozumienie w sprawie nowego kontraktu Karima Benzemy. Francuski napastnik zgodził się przedłużyć umowę do lata 2024 roku - przekonuje „L'Équipe”.

Mimo problemów 35-latka w tym sezonie władze Realu Madryt dążyły do kontynuowania z nim współpracy. Karim Benzema, który po odejściu Cristiano Ronaldo stał się absolutnym liderem „Królewskich”, również skłaniał się ku pozostaniu na Estadio Santiago Bernabeu.

Sezon powoli się kończy, a więc zarząd mistrza Hiszpanii skupia się na sytuacji kontraktowej największych gwiazd, w tym Toniego Kroosa, Luki Modricia, Nacho i właśnie byłego już reprezentanta Francji. Rozmowy ze snajperem potraktowano priorytetowo, dlatego najszybciej osiągnięto z nim porozumienie.

Do kluczowego spotkania między laureatem ostatniej edycji Złotej Piłki, a Florentino Perezem doszło na początku tygodnia. Rozmowy przebiegły pomyślnie. „L'Équipe” przekonuje, że podczas nich zawarto nieformalne porozumienie w sprawie przedłużenia, wygasającego 30 czerwca 2023 roku, kontraktu.

Według niepisanej zasady postępowania z piłkarzami po trzydziestce Real zaoferował Benzemie umowę do czerwca przyszłego roku. Taka długość w pełni odpowiada 35-latkowi, który zaczyna już myśleć powoli o swojej przyszłości poza stolicą Hiszpanii.

„Królewscy” są spokojni w sprawie Francuza. Madrycki klub pochyli się teraz nad sprawą Toniego Kroosa i Luki Modricia.

Karim Benzema w bieżącej kampanii boryka się z wieloma problemami zdrowotnymi, przez co przegapił już kilkanaście spotkań. Mimo to jego liczby nadal powinny robić wrażenie.

Wychowanek Olympique'u Lyon w 28 występach zdobył 19 goli i zanotował pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy