Real Madryt: Pérez szykuje styczniową bombę. Wielka wymiana!

Real Madryt: Pérez szykuje styczniową bombę. Wielka wymiana! fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: El Desmarque

Prezydent Realu Madryt, Florentino Pérez, wpadł na pomysł, jak pozyskać Paula Pogbę. Chce on sięgnąć po pomocnika Manchesteru United już w styczniu i oddać w zamian Jamesa Rodrígueza oraz... Mariano Díaza.

Temat przeprowadzki Paula Pogby do Realu Madryt nie cichnie. Francuz nie zmienił zdania i nadal chce opuścić Manchester United, będąc niezadowolonym ze swojej drugiej przygody w tym klubie. Jego priorytetami są Juventus oraz właśnie „Królewscy”. Turyńczycy woleliby dokonać transakcji dopiero latem, ale Florentino Pérez ma plan, jak uprzedzić mistrzów Włoch.

Real Madryt zamierza zgłosić się do „Czerwonych Diabłów” już w styczniu i złożyć bardzo konkretną propozycję. Manchester United oczekuje za swojego gracza 188 milionów euro i choć madrytczycy nie są chętni na wypłacanie aż tak wysokiej kwoty, zamierzają ją obniżyć, dodając do swojej propozycji zawodników na wymianę.

Jak informuje „El Desmarque”, podstawą propozycji ma być gotówka w wysokości 85 milionów euro. Wraz z nią na Old Trafford miałoby zaś trafić dwóch zawodników - James Rodríguez oraz, dość niespodziewanie, Mariano Díaz. Kolumbijczyk nie może znaleźć dla siebie miejsca w planach Zinedine'a Zidane'a, a też nie jest zainteresowany przeprowadzką do Arsenalu, dlatego mógłby stać się istotną postacią w procesie odbudowy zespołu Manchesteru United.

Menedżer Ole Gunnar Solskjær mógłby dzięki temu ruchowi wzmocnić fazę kreatywną w środkowej linii, choć pojawiają się pewne wątpliwości co do formy i stanu zdrowia zawodnika. Real Madryt jest jednak dobrej myśli i wierzy, że uda mu się pozbyć niechcianego przez Zidane'a gracza, jednocześnie zapewniając mu jego priorytetowe wzmocnienie.

Ciekawie wygląda jednak kwestia samego Mariano. Napastnik ani razu nie pojawił się w obecnym sezonie na boisku i tylko raz znalazł miejsce na ławce rezerwowych. Solskjær, rzekomo, widzi w nim jednak kogoś na miarę Javiera Hernándeza - zawodnika, który nie ma większego problemu z byciem rezerwowym, a potrafiącym wykorzystać szansę, kiedy ta już nadarzy. Manchester United ma w obecnej kampanii duże problemy z wykańczaniem akcji, które wynikają z braku typowego snajpera. Mariano raczej nie byłby pewnym rozwiązaniem tej kwestii, ale Norweg widzi okazję, do zwiększenia wyboru na tej pozycji. Oczywiście nie oznacza to, że wymiana dojdzie do skutku, ale menedżer zdaje się widzieć w niej pewne pozytywy.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy