Real Madryt: Raúl gotów przystać na ofertę klubu, ale nie od razu. Dwa warunki

Real Madryt: Raúl gotów przystać na ofertę klubu, ale nie od razu. Dwa warunki fot. Sergiy Kozin / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Jeśli Raúl González ma poprowadzić Real Madryt od przyszłego sezonu, klubowe władze muszą zmienić dotychczasowy schemat działań – informuje „AS”.

„Królewscy” nie są pewni pozostania Zinédine’a Zidane’a, dlatego przygotowują się na potencjalne rozstanie. W przypadku odejścia Francuza, zatrudniony na jego miejsce może zostać Raúl González.

Aby mieć stuprocentową pewność, że Hiszpan przyjmie ofertę poprowadzenia pierwszej drużyny, klub postanowił się z nim spotkać. Podczas rozmowy 43-latek potwierdził gotowość, dając jednak przy okazji do zrozumienia, że Real Madryt potrzebuje metamorfozy. O co dokładnie chodzi?

„El Siete”, jako wychowanek 13-krotnych zdobywców Pucharów Europy, duży nacisk kładzie szkolenie piłkarzy, którzy od dłuższego czasu znajdują się w strukturach madryckiej ekipy. Idąc tym tropem, jednym z jego warunków jest postawienie na wielu zawodników z akademii młodzieżowej, którym miejsca w zespole ustąpić miałoby kilka czołowych postaci - to drugi warunek. Oni, w połączeniu z graczami w kwiecie wieku oraz tymi, którzy przebywają na wypożyczeniach, stworzyliby kadrę na przyszły sezon.

To oznacza w dużej mierze odejście od dotychczasowego modelu „Los Blancos”. Niewykluczone, że zaakceptowanie kandydatury Raúla wiązałoby się chociażby z rezygnacją z transferu Davida Alaby, który praktycznie jest w tej chwili przesądzony, przy czym wciąż nie zostały podpisane żadne papiery.

Jak podkreśla „AS”, wieloletni kapitan, w przeciwieństwie do „Zizou”, stawia na bardzo wymagające treningi, mając zwiększyć przygotowanie fizyczne zawodników. To w dużej wynika z tego, co zdołał zaobserwować jako piłkarz FC Schalke 04 u szkoleniowców w Niemczech.

Przyszłość Hiszpana powinna wyjaśnić się w przyszłym tygodniu. Jeśli Zidane zrezygnuje, klub jeszcze raz przeanalizuje kandydaturę sternika rezerw. Wówczas zapadnia stosowna decyzja, a w przypadku wybrania kogoś innego, można oczekiwać wyjazdu Raúla do Eintrachtu Frankfurt, skąd już teraz ma ofertę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Reprezentacja Polski U-21 na czerwcowe mecze OFICJALNIE: Reprezentacja Polski U-21 na czerwcowe mecze Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy