Real Madryt rezygnuje z utalentowanego obrońcy

Real Madryt rezygnuje z utalentowanego obrońcy fot. PhotoLondonUK / shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Bruno Andrade

Real Madryt nie wykupi z Szachtara Donieck Viníciusa Tobiasa, o czym poinformował Bruno Andrade. Brazylijczyk wróci tym samym do Ukrainy.

Vinícius Tobias to wychowanek SC Internacional, który w styczniu 2022 roku trafił do Szachtara Donieck. Wojna spowodowała jednak, że Brazylijczyk szukał dla siebie zatrudnienia w innym miejscu i zgłosił się po niego Real Madryt.

Nie zadebiutował on w pierwszym zespole, a szlify zbierał w drużynie rezerw.

Umowa, którą zawarły strony, wygasa 30 czerwca 2023 roku. Ruszyły wprawdzie wstępne rozmowy w kwestii wykupienia obrońcy, ale zdaniem Bruno Andrade, niewiele z tego wynikło.

Na przeszkodzie stanęły ogromne wymagania Ukraińców, którzy zażądali za swojego gracza blisko 20 milionów euro.

Reprezentant Brazylii do lat 20 wraca zatem do drużyny z Doniecka i tam podejmie decyzję, co dalej. Pozostanie w Szachtarze na ten moment wydaje się mało prawdopodobne.

Tobias poszuka zatrudnienia w innym zespole, a chęć sprowadzenia go deklaruje Sporting. Portugalczycy ocenili tego piłkarza jako priorytetową opcję pod kątem wzmocnień na sezon 2023/2024.

19-latek rozegrał w tym sezonie w trzecioligowych rezerwach Realu Madryt 35 meczów, a jego dorobek to dwie asysty.

Kontrakt z Ukraińcami ma ważny do 30 czerwca 2026 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy