Real Madryt: Siedmiu piłkarzom kończą się kontrakty. Tylko dwóch z nich ma pewny grunt pod stopami

Real Madryt: Siedmiu piłkarzom kończą się kontrakty. Tylko dwóch z nich ma pewny grunt pod stopami fot. Songquan Deng / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca

Lato 2023 roku może przynieść duże zmiany kadrowe w Realu Madryt. Na dziś pewniakami do odejścia są Marco Asensio i Mariano Díaz, ale roszad może być zdecydowanie więcej - informuje „Marca”.

„Królewscy” nie tak dawno rozstali się z Garethem Bale’em, Isco oraz Marcelo. Szczególnie trudna była decyzja o pożegnaniu Brazylijczyka, który w poprzednim sezonie zapewnił sobie tytuł piłkarza z największą liczbą trofeów w klubie, a pełnił przecież również funkcję kapitana.

Także teraz są w kadrze zawodnicy, którzy mogą podzielić los wspomnianej trójki. Jest ich siedmiu.

Jak donosi „Marca”, już teraz można z góry założyć, że stolicę Hiszpanii opuści Mariano Díaz.

Dominikańczyk przez ostatnie lata trzymał się rękoma i nogami Realu, odrzucając każdą ofertę, w tym te z Benfiki czy FC Schalke 04. Nie przekonywało go nawet to, że pracodawca był gotów pokrywać część wynagrodzenia, aby nie odczuwał on różnicy w dochodach.

Fakt, że umowa napastnika wygasa 30 czerwca 2023 roku, rozwiązuje problem raz na zawsze.

Pozostałe przypadki są dużo bardziej skomplikowane.

Marco Asensio oraz Dani Ceballos wciąż nie otrzymali propozycji przedłużenia współpracy. W tej chwili nieco bliżej pozostania jest środkowy pomocnik, ale do końca rozgrywek sporo może się jeszcze zdążyć.

„Los Blancos” nadal nie dostali ostatecznej decyzji od Luki Modricia i Toniego Kroosa. W przypadku Niemca klub chciałby wyjaśnić jego przyszłość do lutego.

Najmniej wątpliwości mamy, jeśli chodzi o Karima Benzemę oraz Nacho Fernándeza. W tej chwili nikt nie bierze pod uwagę ich odejścia, za to obaj znajdują się w planach na kampanię 2023/2024.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, czternastokrotni triumfatorzy Ligi Mistrzów już teraz monitorują sytuację Jude’e Bellinghama, a także João Cancelo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy