Real Madryt stanowczy w kwestii nowych kontraktów dla Ramosa i Vázqueza

Real Madryt stanowczy w kwestii nowych kontraktów dla Ramosa i Vázqueza fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca

Sergio Ramos oraz Lucas Vázquez nie mają, co liczyć na złagodzenie stanowiska Realu Madryt w sprawie przedłużenia współpracy - podaje „Marca”.

W normalnych warunkach „Królewscy” rozpoczynali rozmowy z piłkarzami dwa lata przed wygaśnięciem ich umów. Pandemia koronawirusa i związany z nią kryzys finansowy sprawiły jednak, że tym razem klub musiał zmienić swoje dotychczasowe zwyczaje.

Dziś, na pięć miesięcy przed końcem obecnych porozumień, Real Madryt nie może być pewny pozostania Sergio Ramosa i Lucasa Vázqueza. Obaj zdążyli już odrzucić zaoferowane im propozycje i to sprawia, że wciąż nie wiadomo, jaka czeka ich przyszłość.

Oczywiście Hiszpanie chcieliby zostać w ekipie „Los Blancos”, ale liczyliby przy tym na długoterminowe kontrakty uwzględniające podwyżkę wynagrodzenia. W szczególności na ten drugi warunek nie chce zgodzić się ich pracodawca.

Jak podkreśla jednak „Marca”, stoper oraz prawoskrzydłowy muszą liczyć się z tym, że nie otrzymają lepszych ofert od tych, które przedstawiono im do tej pory. Klub obrał bowiem jasną strategię w tej kwestii.

Co więcej, powyższe źródło nie ma wątpliwości, że na twarde negocjacje muszę również nastawić się czekający już w kolejce do przedłużenia współpracy Karim Benzema, Raphaël Varane oraz Nacho Fernández. Umowy całej trójki obowiązują do połowy 2022 roku. W tej samej sytuacji są Isco, Marcelo i Gareth Bale, ale wicelider tabeli LaLiga nie wiąże z nimi planów na przyszłość.

Dobra wiadomość dla sympatyków mistrza Hiszpanii jest taka, że warunki pozostania na Estadio Santiago Bernabéu ustalił Luka Modrić. Chorwat, w przeciwieństwie do Ramosa i Vázqueza, w pełni rozumie trudną sytuację klubu i zgodził na obniżkę pensji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy