Real Madryt szykuje się na powrót Bale’a. Vinícius zaliczył pisemny egzamin w sprawie hiszpańskiego obywatelstwa

Real Madryt szykuje się na powrót Bale’a. Vinícius zaliczył pisemny egzamin w sprawie hiszpańskiego obywatelstwa fot. lev radin / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Gareth Bale, z racji wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej, nie posiada europejskiego paszportu. To komplikuje jego prawdopodobny powrót do Realu Madryt, dlatego Hiszpanie postanowili działać, mobilizując Viníciusa Júniora do przyjęcia hiszpańskiego obywatelstwa.

Kiedy Walijczyk opuszczał latem Hiszpanie, aby udać się na wypożyczenie do Tottenhamu Hotspur, był obywatelem Unii Europejskiej. Tak się jednak składa, że 31 stycznia Wielka Brytania opuściła struktury związku demokratycznych państw. Co to oznacza dla 31-latka?

Zawodnik utracił przywileje, które przysługują osobom z paszportem Unii Europejskiej i jest traktowany dokładnie tak, jak obywatel spoza Starego Kontynentu. Jednocześnie Hiszpania wciąż nie zdecydowała o statusie przyjezdnych z Wielkiej Brytanii.

Jeśli zatem Gareth Bale wróci latem do Realu Madryt, klub będzie mógł go zarejestrować jedynie na liście piłkarzy spoza UE. Problem w tym, że obecnie wszystkie trzy miejsca są zajęte przez Édera Militão, Rodrygo Goesa i Viníciusa Júniora.

Mając to na uwadze, „Królewscy” rozpoczęli kroki zmierzające do zwolnienia jednego slotu. Jak donosi „AS”, po blisko trzech latach pobytu w Hiszpanii, ostatni z wymienionych graczy stara się o drugi paszport.

Brazylijczyk ma już za sobą egzamin pisemny oraz ustny. Pierwszy etap został zaliczony, a teraz skrzydłowy czeka na wyniki drugiego i jeśli tylko misja zakończy się powodzeniem, latem do zespołu bez żadnego problemu będzie mógł dołączyć „Książę Walii”.

Oczywiście plany, co do doświadczonego atakującego się nie zmieniły, a dalej „Los Blancos” celują w sprzedaż. Mimo to klub nie może sobie pozwolić na to, aby piłkarz z jedną z najwyższych pensji w całym klubie występował w rezerwach.

Na rozwój sytuacji czekają Reinier oraz Takefusa Kubo, którzy także nie spełniają na ten moment warunków do uzyskania europejskiego paszportu. Docelowo to jeden z nich miałby zająć miejsce Viníciusa Júniora, ale obecnie na przeszkodzie do tego stoi Bale.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy