Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position”

2023-03-28 15:45:57; Aktualizacja: 1 rok temu
Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position” Fot. Richard Callis/SPP/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Relevo

Real Madryt może dokonać roszad na ławce trenerskiej i zastąpić Carlo Ancelottiego Maurizio Pochettino - informuje „Relevo”. Poza nim pod uwagę brany jest też legendarny Raúl.

Real Madryt radzi sobie w tym sezonie przyzwoicie, choć szanse na obronienie tytułu mistrza Hiszpanii są na ten moment niewielkie. Podopieczni Carlo Ancelottiego tracą bowiem do prowadzącej FC Barcelony aż dwanaście punktów.

Między innymi dlatego pojawiły się plotki na temat potencjalnego zwolnienia Włocha.

Wydaje się, że jego polisą w kwestii zachowania posady jest dobry występ w Lidze Mistrzów. Jeśli bowiem „Królewscy” zdołają ponownie wygrać te rozgrywki, to Florentino Perezowi nawet na myśl nie przyjdzie, bo zastępować 63-latka innym trenerem.

Przezorny zawsze ubezpieczony, jak mówi przysłowie, dlatego sternicy mistrza Hiszpanii i tak badają rynek. Do tej pory faworytem, by zastąpić Ancelottiego, wydawał się Thomas Tuchel.

Niemiec ostatnio objął jednak Bayern Monachium, dlatego trzeba szukać dalej.

Według informacji, które podaje „Relevo” w tym momencie głównym kandydatem, by potencjalnie zastąpić Włocha, jest Maurizio Pochettino.

Argentyńczyk pozostaje bez pracy po tym, jak rozstał się z PSG. Od tamtej pory spływały do niego różne propozycje, ale on sukcesywnie je odrzucał.

W tle pojawia się jeszcze kandydatura legendy Realu Raúla. Tu jednak na niekorzyść działa fakt, że w przeciwieństwie do

Pochettino, on nie ma doświadczeni w prowadzeniu zespołu pod presją. To może pozbawić go szansy na objęcie pierwszej drużyny.