Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa

Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Erling Braut Haaland może latem zmienić Niemcy na Hiszpanię, a konkretniej - Borussię Dortmund na Real Madryt. „Królewscy” mają bowiem traktować transfer Norwega jako sprawą największej wagi - podaje „AS”.

Początkowo Borussia Dortmund ani myślała pozbywać się swojego klejnotu przed latem 2022, ale trudna sytuacja finansowa wywołana przez pandemię koronawirua zmieniła sposób myślenia władz niemieckiego klubu. Teraz nikt już nie wyklucza rozstania z bramkostrzelnym napastnikiem podczas najbliższego okna transferowego.

W tym samym czasie odbędą się wybory prezydenckie w Realu Madryt, a Florentino Pérez miał zapowiedzieć, że jego obietnicą będzie angaż atakującego z najwyższej półki. Pierwotnie wyżej stały notowania Kyliana Mbappé, jednak pojawienie nieoczekiwanych trudności w zrealizowaniu całej operacji sprawiło, że od teraz numerem jeden na liście życzeń „Los Blancos” jest Erling Braut Haaland.

Jak podkreśla „AS”, mistrz Hiszpanii to najlepiej przygotowana ekipa do transferu Norwega. Sam zawodnik z chęcią przeniósłby się do Madrytu, a sterników obu klubów dzielą przyjacielskie relacje. To właśnie one mają być kluczowe w kwestii powodzenia misji, jaką jest angaż gracza, który niewątpliwie naznaczy najbliższą dekadę.

Według powyższego źródła 20-latek wstępnie ma kosztować około 150 milionów euro, ale Hans-Joachim Watzke jest ponoć gotów pójść „Królewskim” na rękę i rozłożyć płatności na kilka lat.

Dorobek gracza z trwającej kampanii to 28 spotkań, 29 goli i osiem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy