Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer

Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Telegraph

Raphaël Varane może latem odejść z Realu Madryt, a chrapkę na przejęcie jego usług ma Manchester United - podaje „The Telegraph”.

Francuski obrońca w końcówce poprzedniego sezonu i na początku bieżących rozgrywek był niezwykle krytykowany. Popełniał trudne do wytłumaczenia błędy w defensywie, co sprawiło, że rozgorzała dyskusja na temat jego pozycji w klubie.

Dziś 27-latek zdecydowanie ustabilizował formę, ale na nieco ponad przed końcem kontraktu nie można wykluczyć jego odejścia. W Hiszpanii panuje opinia, że stoper osiągnął już szczyt swoich możliwości i to najlepszy moment na rozstanie.

Bacząc jednak na stopień zażyłości gracza z Zinédine'em Zidane'em, wydaje się, że sporo będzie zależało od tego, czy „Zizou” pozostanie na kolejny sezon. Trudno oczekiwać, aby Francuz zgodził się na sprzedaż swojego rodaka, ale zdaniem „AS-a”, to może być konieczność, aby móc wzmocnić zespół.

Real Madryt wstępnie ma wyceniać Raphaëla Varane’a na 70 milionów euro. Według „The Telegraph” najpoważniejszym kandydatem do jego pozyskania jest Manchester United.

„Czerwone Diabły” już w 2018 roku próbowały go sprowadzić na Old Trafford, ale „Królewscy” wykluczyli taką możliwość. Dzisiaj to bardziej kwestia ceny.

W przypadku sprzedaży za pożądaną kwotę, Hiszpanie zyskaliby spory zastrzyk gotówki, który mogliby spożytkować w dużej części na zakup środkowego napastnika. Z kolei przedstawiciel Premier League od dawna szuka partnera dla Harry’ego Maguire’a, a mistrz świata z Rosji wydaje się idealnym kandydatem do tej roli.

Varane w tym sezonie przegapił tylko dwa spotkania, notując 39 występów. Łącznie wybiegał on na boiska w trykocie „Los Blancos” 351 razy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy