Real Madryt wycenia Asensio na 700 milionów euro

Real Madryt wycenia Asensio na 700 milionów euro fot. Real Madryt CF
Karol Brandt
Źródło: Jugones (La Sexta) | AS

Tottenham Hotspur nie rezygnuje z pomysłu sprowadzenia Marco Asensio. Według hiszpańskich mediów londyńczycy w ostatnich dniach zainicjowali kontakt z Realem Madryt.

23-latek, podobnie jak cały Real Madryt, nie ma za sobą udanego sezonu. Pomimo tego nadal wierzy, że uda mu się zatriumfować na Santiago Bernabéu. W związku z tym kilka tygodni temu, gdy pojawiły się za niego dwie gigantyczne oferty (opiewające na kwotę ponad 100 milionów euro), nie wahał się ani chwili i je odrzucił. Podobnie zresztą postąpił Florentino Pérez, który uważa skrzydłowego za przyszłość klubu ze stolicy Hiszpanii.

Nie dziwi zatem fakt, że gdy Tottenham Hotspur postanowił rozpocząć negocjacje z „Królewskimi”, został odesłany do klauzuli wykupu. Przypomnijmy, że obecnie wynosi ona 700 milionów euro.

Zainteresowanie „Kogutów” Marco Asensio nie jest niczym nowym. Mauricio Pochettino już rok temu próbował ściągnąć go do Londynu, lecz ostatecznie rozmowy z 13-krotnymi zdobywcami Pucharu Europy zakończyły się fiaskiem. Pomimo tego Argentyńczyk nie zraża się i nadal będzie śledził sytuację byłego gracza Espanyolu, którego jest ogromnym fanem. 

W biurach madryckiego klubu można usłyszeć, że 22-krotny reprezentant Hiszpanii rozważy zmianę pracodawcy tylko wtedy, gdy będzie tego chciał Zinédine Zidane. Na razie Francuz wierzy w lewonożnego gracza, który od czasu jego powrotu na Santiago Bernabéu przegapił tylko dwa mecze.

Jego łączny bilans z sezonu 2018/2019 to 44 mecze, sześć trafień i siedem kluczowych podań. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy