Real Madryt: Wyjątkowe zwycięstwo. Trzech graczy przeszło do historii po wygraniu Pucharu Hiszpanii

2023-05-07 09:16:45; Aktualizacja: 1 rok temu
Real Madryt: Wyjątkowe zwycięstwo. Trzech graczy przeszło do historii po wygraniu Pucharu Hiszpanii Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Real Madryt pokonał Osasunę w finale Pucharu Hiszpanii. To zwycięstwo na wyjątkowy smak dla trzech ich graczy - Eduardo Camavingi, Toniego Kroosa i Davida Alaby.

Ekipa z Pampeluny stanęła przed wyjątkową szansą na zgarnięcie pierwszego w historii trofeum na krajowy podwórku. Jej marzenia zostały jednak zaprzepaszczone przez dużo bardziej doświadczony w tego typu pojedynkach Real Madryt, który po dwóch trafieniach Rodrygo przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść (2:1).

Bramki zdobyte przez brazylijskiego skrzydłowego umożliwiły osiągnąć wyjątkowe rezultaty jego trzem kolegom - Eduardo Camavindze, Toniemu Kroosowi i Davidowi Alabie.

Pierwszy z nich przeszedł w wieku 20 lat do historii klubu jako najmłodszy zdobywca wszystkich możliwych do wywalczenia trofeów - Liga Mistrzów, Superpuchar Europy, Klubowe Mistrzostwo Świata, mistrz, Puchar i Superpucharu Hiszpanii.

W ten sposób przebił wyczyn Ikera Casillasa, do którego potrzebował zaledwie dwóch sezonów, po tym jak dołączył do „Królewskich” ze Stade Rennais w połowie 2021 roku.

Z kolei niemiecki pomocnik i austriacki wszechstronny skompletowali identyczną liczbę trofeów i to z dwoma różnymi zespołami, co pozwoliło im przejść do historii światowego futbolu.

Wcześniej udało im się wygrać wszystko z Bayernem Monachium.