Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku

Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Radio Marca

Real Madryt jest nastawiony na powierzenie pierwszego zespołu w ręce Xabiego Alonso po zakończeniu bieżących rozgrywek i odejściu Carlo Ancelottiego - przekonuje Radio Marca.

Poniesienie porażki w prestiżowych derbach przez „Królewskich” ponownie uruchomiło dyskusję na temat przyszłego szkoleniowca utytułowanego klubu, który zajmie miejsce Ancelottiego, rzekomo czekającego na przejęcie sterów nad kadrą Brazylii.

Dziennikarze Radio Marki są przekonani, że kierownictwo Realu Madryt nie zmieniło w tym aspekcie swoich planów i jest w dalszym ciągu mocno nastawione na powierzenie zespołu Xabiemu Alonso.

Zbiera on bardzo pochlebne recenzje za pracę wykonywaną w Bayerze Leverkusen, który w tym sezonie odniósł sześć zwycięstw i zanotował remis na wyjeździe z Bayernem Monachium.

Jego władze nie spodziewały się zapewne aż tak udanego startu sezonu, ale jeszcze w sierpniu zareagowały na plotki łączące 41-latka z powrotem do „Królewskich” w nowej roli, gdzie występował od 2009 do 2014 roku, poprzez zawarcie z nim nowej umowy, oczywiście na korzystniejszych warunkach finansowych, do końca zmagań 2025/2026.

W ten sposób Real Madryt otrzymał jasny sygnał, że będzie musiał się natrudzić, żeby przejąć Xabiego Alonso.

Hiszpan po zakończeniu kariery piłkarskiej najpierw przyuczał się zawodu w akademii Realu Madryt, by w 2019 roku objąć rezerwy Realu Sociedad. Tam przez trzy sezony radził sobie bardzo dobrze, co poskutkowało zainteresowaniem Bayeru, który sprowadził go z powrotem do Niemiec (w latach 2014-2017 był piłkarzem Bayernu Monachium) na początku października 2022 roku, zatrudniając w miejsce zwolnionego Gerardo Seoane'a.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Hajto ma rywala. Pojedynek dwóch byłych reprezentantów Polski w Clout MMA OFICJALNIE: Tomasz Hajto ma rywala. Pojedynek dwóch byłych reprezentantów Polski w Clout MMA

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy