Real Madryt: Zapadła już decyzja w sprawie przyszłości Zidane'a?!

Real Madryt: Zapadła już decyzja w sprawie przyszłości Zidane'a?! fot. Stas Rudenko / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: ABC

Kiedy wszyscy zdążyli pogodzić się z myślą, że Zinédine Zidane odejdzie z Realu Madryt po zakończeniu trwającego sezonu, klub miał dojść do wniosku, że najlepiej będzie, jeśli Francuz zostanie - uważa „ABC”.

„Zizou” w trwających rozgrywkach był już wyrzucany z klubu przez hiszpańskie media co najmniej dwa razy. Za pierwszym razem, gdy mistrz Hiszpanii zaczął fazę grupową od porażki z Szachtarem Donieck, a wcześniej uległ Cádizowi. Jego umiejętności ponownie kwestionowano w styczniu, wtedy drużyna odpadła z Pucharu Króla oraz Superpucharu Hiszpanii.

Tak się składa, że 48-latek wciąż jest trenerem Realu Madryt, a według dziennika „ABC” nieustannie może on liczyć na zaufanie zarządu, włącznie z osobą Florentino Péreza. Z tego powodu nikt w klubie ma nawet nie brać pod uwagę rozstania z francuskim szkoleniowcem i dlatego nie rozgląda się za jego potencjalnym następcą.

Jak podkreśla wspomniane źródło, sternika „Los Blancos” łączy z Zinédinem Zidanem specjalna więź. Blisko 74-letni Hiszpan w 2000 roku przekonał go do transferu (operacja została zrealizowana rok później i do dzisiaj ma uważać zdobywcę Złotej Piłki z 1998 roku za najlepszą osobę, którą sprowadził do klubu. Po zakończeniu przez niego czynnej kariery panowie ponownie nawiązali współpracę, a teraz zasiada on na ławce trenerskiej i jeśli tylko będzie takie jego życzenie, nadal będzie to robił w przyszłym sezonie.

Dziennik jest zdania, iż klub cały czas głęboko wierzy w to, iż Francuz to najlepsza możliwa opcja dla zespołu, potrafi wyciągnąć z piłkarzy maksimum i jest w stanie przeprowadzić latem rewolucję personalną.

Mimo tych informacji warto podkreślić, że nadal nie jest wykluczony scenariusz, w którym to Zidane sam rezygnuje z posady, tak jak zrobił to w 2018 roku. Ma on być bowiem już niezwykle zmęczony ciągłą krytyką ze strony dziennikarzy oraz ekspertów.

Real Madryt w tym sezonie rozegrał 34 spotkania, spośród których wygrał i sześć zremisował. Aktualnie znajduje się na trzecim miejscu w tabeli LaLiga oraz ma przed sobą rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów (pierwsze spotkanie wygrał 1:0).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy