Real Sociedad sprowadza drugiego napastnika. Klubowy rekord transferowy!

Real Sociedad sprowadza drugiego napastnika. Klubowy rekord transferowy!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano

UD Almería zgodziła się na sprzedaż Umara Sadiqa. Nigeryjczyk zostaje w LaLidze, ale odchodzi do Realu Sociedad - przekazał Fabrizio Romano.

Klub po awansie do LaLigi liczył, że uda mu się zatrzymać swojego najlepszego strzelca, który w sezonie 2021/2022 zdobył 19 bramek i zanotował 12 asyst.

O piłkarza pytało kilka ekip, najczęściej spotykając się z murem w postaci wyceny na poziomie blisko 30 milionów euro. Skruszył go dopiero Real Sociedad.

Jak informuje Fabrizio Romano, Baskowie doszli do porozumienia z Almeríą przy kwocie około 20 milionów euro. Sam zawodnik również ustalił już warunki przyszłej współpracy.

Będzie to druga największa sprzedaż w dziejach „Indálicos”. Więcej zarobiono tylko na Darwinie Núñezie.

Real Sociedad najprawdopodobniej pobije własny rekord zakupowy, którym jest pozyskanie Asiera Illarramendiego za 17 milionów euro.

Cała operacja zostanie sfinalizowana w środę. Pod tym pojęciem kryją się testy medyczne oraz podpisanie kontraktu.

Biało-niebiescy w ostatnich dniach dokonali rekordowej sprzedaży Alexandra Isaka, który odszedł do Newcastle United za 70 milionów euro, w tym pięciomilionowe bonusy.

To pozwoliło im na ponowny angaż Alexandra Sørlotha i sprowadzenie Umara Sadiqa, co wkrótce będzie mieć miejsce.

Mimo 25 lat na karku, siedmiokrotny reprezentant Nigerii zwiedził już 9 klubów, w tym Romę, Torino czy Rangers FC.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy