Red Bull Bragantino bije klubowy rekord transferowy, pozyskując 19-latka [OFICJALNIE]

Red Bull Bragantino bije klubowy rekord transferowy, pozyskując 19-latka [OFICJALNIE]
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: RB Bragantino | Instagram | Bruno Praxedes

Działacze Red Bull Bragantino dostrzegli wielki potencjał w Bruno Praxedesie i dlatego postanowili głęboko sięgnąć do kieszeni, aby go ściągnąć, bijąc klubowy rekord transferowy.

Po tym, jak środkowy pomocnik, Bruno Praxedes, został ogłoszony nowym piłkarzem Red Bull Bragantino, 19-latek postanowił pożegnać się ze swoim dotychczasowym pracodawcą, Internacionalem. Brazylijczyk uczynił to za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Opublikował film przypominający całą jego historię w zespole z Porto Alegre i podkreślił, że zawsze będzie miał ten klub w swoim sercu.

„Pożegnanie nigdy nie jest łatwe, ale w mojej piersi pozostaje uczucie wdzięczności. Internacional otworzył mi drzwi, pomógł mnie ukształtować i spełnił moje marzenie o profesjonalnej grze dla giganta” – napisał na swoim koncie na Instagramie.

„Wszystkie chwile, które przeżyłem w koszulce tego wspaniałego klubu, zostaną uwiecznione w mojej pamięci. Wicemistrzostwo Brazylii, świetna walka w Copa Libertadores. Nigdy tego nie zapomnę. Dziękuję wszystkim pracownikom, zawodnikom, a zwłaszcza kibicom, którzy zawsze mnie wspierali od czasu mojego przybycia do klubu. Na zawsze będę miał Internacional w swoim sercu” – dodał.

Praxedes podpisał kontrakt z RB Bragantino do końca czerwca 2026 roku. Jego nowy pracodawca zapłacił za niego w przeliczeniu aż sześć milionów euro, co stanowi klubowy rekord, jeśli chodzi o kwotę wydaną na pozyskanie jednego zawodnika.

To dosyć odważne posunięcie, biorąc pod uwagę fakt, iż Praxedes dopiero na początku zeszłego roku awansował do drużyny seniorów.

W ciągu półtora roku gry na profesjonalnym poziomie uzbierał 54 mecze, w których strzelił dwa gole i zaliczył asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E [WIDEO] OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy