Rekordowy transfer Carlosa Veli?!

Rekordowy transfer Carlosa Veli?!
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Transfery.info

Carlos Vela może trafić do Colorado Rapids.

Meksykanin trafił do Realu Sociedad w 2011 roku, z miejsca stając się jedną z kluczowych postaci zespołu. Mimo czterech bardzo udanych sezonów w Primera División, teraz jego rola w baskijskim klubie słabnie. Wpływ na to ma mieć nie tylko dyspozycja piłkarza, wybory trenera, ale także rzekoma chęć zmiany barw.

26-latek już latem kuszony był pieniędzmi zza oceanu, ale wówczas nie udało się go nakłonić na przeprowadzkę do Major League Soccer. Teraz temat powraca, a nawet wydaje się bardzo poważny. Słynny Claudio López, obecnie sprawujący rolę dyrektora sportowego Colorado Rapids, potwierdza bowiem prowadzenie rozmów z napastnikiem.

- Tak, prowadzimy negocjacje zarówno z piłkarze, jak i z Realem Sociedad - oświadczył były napastnik Valencii czy Lazio.

Jeśli doszłoby do transferu, powinien paść rekord transferowy w Major League Soccer. Dotychczas największe transakcje przeprowadzało Toronto, kupując Michaela Bradleya i Jermaina Defoe. Każdy z nich kosztował nieco ponad pięć milionów funtów, natomiast cena wywoławcza za Velę oscyluje w granicach 10-13 milionów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz Iker Casillas kończy karierę Iker Casillas kończy karierę OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy