Rekordowy transfer Quincy'ego Promesa!

Rekordowy transfer Quincy'ego Promesa!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport Express

Jak podaje „Sport Express”, w czwartek zostanie sfinalizowany transfer Quincy'ego Promesa.

26-letni skrzydłowy przejdzie ze Spartaka Moskwa do Sevilli. Klub z Andaluzji zapłaci za niego 21 milionów euro.

Dla Spartaka będzie to rekordowa sprzedaż. Do tej pory moskiewski klub najwięcej zarobił na Romanie Pawluczence, za którego Tottenham w 2008 roku zapłacił blisko 18 milionów euro. Jednocześnie będzie to drugi największy transfer w dziejach Sevilli, która swego czasu o kilkaset tysięcy euro więcej wydała na Luisa Muriela.

Promes trafił do Spartaka w 2014 roku z Twente. Tylko w poprzednim sezonie mogący grać na kilku pozycjach zawodnik strzelił 15 goli i zaliczył osiem asyst w rosyjskiej ekstraklasie. Jego łączny dorobek w koszulce moskiewskiej ekipy robi wrażenie. Wynosi bowiem 135 meczów, 66 bramek i 34 ostatnie podania.

28-krotny reprezentant Holandii od dawna był łączony z przenosinami do jednej z topowych europejskich lig. Jego transfer tylko w ostatnim czasie rozważali działacze Borussii Dortmund, Milanu, Liverpoolu, Romy i Southampton. Ostatecznie padło na Sevillę.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy