Rekordowy transfer trzynastolatka

Rekordowy transfer trzynastolatka
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Daily Mail | The Times

Kluby Premier League sprowadzają do siebie coraz to młodszych, najbardziej utalentowanych zawodników. Na największy transfer w kategorii wiekowej do lat 13 zdecydował się właśnie Manchester City.

Zaledwie trzynastoletni obrońca Finley Burns zmienia Southend United (do tej pory występował dla zespołu U-16) na Manchester City. Kwota transferu będzie opiewała na 175 tysięcy funtów, które mogą wzrosnąć do 250 tysięcy funtów. Jak informuje „The Times”, to największa kwota za tak młodego zawodnika.

Do wyboru City przekonać miały go rezultaty osiągane przez drużyny akademii „The Citizens” a także osoba hiszpańskiego menadżera pierwszego zespołu Pepa Guardioli, który daje sporo szans młodym zawodnikom.

- Cztery, pięć klubów Premier League [także Liverpool, Chelsea i Arsenal – przyp. red.] interesowało się Finleyem, a kiedy coś takiego się wydarza, jest ekstremalnie trudno zatrzymać takiego chłopaka – powiedział szef akademii Southend United Ricky Duncan.

- Wolelibyśmy, by nasi najlepsi młodzi zawodnicy przeszli przez akademię i zadebiutowali w pierwszym zespole, ale sytuacja, gdy Manchester City ma świadomość jakości młodych zawodników Southend United, bardzo dobrze świadczy o naszej pracy. City może pozyskać kogokolwiek z całego świata, więc fakt, że trafili do nas, stanowi prawdziwy komplement.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy