Remis reprezentacji Polski do lat 17 w ostatnim sprawdzianie przed Mistrzostwami Świata

2023-11-05 13:00:36; Aktualizacja: 7 miesięcy temu
Remis reprezentacji Polski do lat 17 w ostatnim sprawdzianie przed Mistrzostwami Świata Fot. FotoPyK
Kacper Adamczyk
Kacper Adamczyk Źródło: Łączy nas piłka

Reprezentacja Polski do lat 17 zremisowała w Indonezji w towarzyskim spotkaniu z rówieśnikami ze Stanów Zjednoczonych 2:2 w finalnym teście przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w tej kategorii wiekowej.

Podopieczni Marcina Włodarskiego od 1 listopada przebywają na wyspie Bali, gdzie dostosowują się do innej strefy czasowej, a także klimatycznej, ponieważ w największym wyspiarskim kraju na świecie, położonym na wysokości równika, panują trudne warunki pogodowe ze względu na wysokie temperatury i uciążliwą wilgotność. Aby szybciej się do nich przyzwyczaić „Biało-czerwoni” w niedzielę rozegrali mecz towarzyski z innym uczestnikiem mundialu, Stanami Zjednoczonymi.

Trenerzy obydwu drużyn umówili się, że w spotkaniu nie będzie obowiązywać limit zmian, włącznie z możliwością przeprowadzania roszad powrotnych. Ostatecznie padł w nim remis 2:2.

Już w dziewiątej minucie po błędzie bramkarza Polaków Miłosza Piekutowskiego na prowadzenie za sprawą Keyrola Figueroi wyszli ich rywale, którzy w 21. minucie strzelili drugiego gola autorstwa Tahy Habroune.

Podopieczni Marcina Włodarskiego zdołali złapać kontakt jeszcze przed przerwą, gdy Filip Rózga po zejściu z futbolówką z prawego skrzydła do środka pokonał golkipera przeciwników. Tuż po zmianie stron i dokonaniu dziewięciu zmian przez szkoleniowca „Biało-czerwonych” do wyrównania po rzucie rożnym doprowadził Mike Huras.

Do końca spotkania wynik się już nie zmienił, a jeszcze przed jego rozpoczęciem obaj trenerzy umówili się, że niezależnie od wyniku rywalizacji na koniec rozegrana zostanie seria „jedenastek”. W niej lepsi w stosunku 5:4 okazali się Amerykanie.

Polacy we wtorek przeniosą się na najbardziej zaludnioną na świecie wyspę, Jawę, a konkretnie do miejscowości Bandung, gdzie 11 listopada o godzinie 10.00 czasu polskiego zmierzą się z mistrzami Azji, Japonią, w swoim pierwszym spotkaniu w ramach Mistrzostw Świata do lat 17.

Trzy dni później, również w Bandungu, „Biało-czerwoni” rozegrają mecz z najlepszym zespołem Afryki w tej kategorii wiekowej, Senegalem. Natomiast 17 listopada nasi reprezentanci w stolicy Indonezji Dżakarcie będą rywalizować z trzecią drużyną Ameryki Południowej, Argentyną.

***

Skład Polaków ze spotkania towarzyskiego ze Stanami Zjednoczonymi: Miłosz Piekutowski (46. Michał Matys)- Domik Szala (46. Piotr Kowalik), Igor Orlikowski (68. Michał Gurgul), Michał Gurgul (46. Jakub Krzyżanowski) - Igor Brzyski (46. Maksymilian Sznaucer, 89. Marcel Reguła) - Krzysztof Kolanko (46. Szymon Łyczko), Karol Borys (46. Mike Huras), Marcel Reguła (46. Jan Łabędzki), Filip Rózga (46. Filip Wolski) - Mateusz Skoczylas (68. Karol Borys), Daniel Mikołajewski (46. Oskar Tomczyk)