„Remontada” jednym z 20 nowych słów w słowniku języka francuskiego

„Remontada” jednym z 20 nowych słów w słowniku języka francuskiego
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Le Point | RMC Sport

Tygodnik „Le Point” poinformował, że słowo „remontada” znajdzie się w gronie 20 nowych wyrazów umieszczonych w słowniku „Larousse” w 2021 roku.

Francuzi umieszczają każdego roku nowy zestaw wyrazów we wspomnianym słowniku. Tym razem w gronie 20 wprowadzonych zagadnień znajdzie się „remontada”, która w sporcie oznacza nieoczekiwanie odwrócenie losów rywalizacji pozwalające drużynie uprzednio przegrywającej odnieść zwycięstwo.

Parę lat temu bardzo boleśnie o znaczeniu tego słowa przekonali się piłkarze Paris Saint-Germain, którzy w sezonie 2016/2017 mierzyli się z Barceloną w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wówczas klub z Parc des Princes pokonał „Dumę Katalonii” przed własną publicznością aż 4:0, aby następnie w rewanżowym pojedynku polec aż 1:6.

Poza „remontadą” w najnowszej aktualizacji słownika znajdą się też takie wyrazy jak „black bloc”, „hypstérisation” czy „influenceur”.

W leksykonie osób z kolei, obok choćby Grety Thunberg, pojawi się Megan Rapinoe - amerykańska piłkarka, mistrzyni olimpijska i podwójna mistrzyni świata.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Osimhen o krok od Napoli. Finalizacja transferu w tym tygodniu Osimhen o krok od Napoli. Finalizacja transferu w tym tygodniu Milik w Romie? To możliwe, ale pod jednym warunkiem! Milik w Romie? To możliwe, ale pod jednym warunkiem! Legia Warszawa po ofensywnego pomocnika ze Slavii Praga. Problemem kwota transferowa Legia Warszawa po ofensywnego pomocnika ze Slavii Praga. Problemem kwota transferowa FC Barcelona: Lautaro Martínez pozostaje priorytetem. Transfer możliwy w sierpniu?! FC Barcelona: Lautaro Martínez pozostaje priorytetem. Transfer możliwy w sierpniu?! Simović do Ekstraklasy?! Simović do Ekstraklasy?! Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Manchester City planuje przebudowę składu. Przynajmniej trzy transfery Manchester City planuje przebudowę składu. Przynajmniej trzy transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy