Rennes bardzo blisko zatrudnienia nowego szkoleniowca. Powrót do Ligue 1

Rennes bardzo blisko zatrudnienia nowego szkoleniowca. Powrót do Ligue 1
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Rennes

Bruno Génésio powinien zostać nowym trenerem Rennes. Strony prowadzą rozmowy - informuje „L’Equipe”.

Z prowadzenia Rennes zrezygnował Julien Stéphan, który pracował we francuskim klubie od grudnia 2018 roku. Szkoleniowiec, który w 2019 roku sięgnął z nim po Puchar Francji, uznał po prostu, że będzie to najlepsze wyjście. Zespół nie wygrał żadnego z sześciu ostatnich meczów ligowych (dwa remisy, cztery porażki) i zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli Ligue 1.  

Władze Rennes szybko zaczęły szukać nowego trenera i zainicjowały rozmowy z Génésio. Zdaniem „L’Equipe” dojście do porozumienia jest blisko i 54-latek prawdopodobnie obejmie ekipę z Bretanii.  

Pod koniec roku Génésio odszedł z Beijing Guoan. Wydawało się, że jeśli wróci do Ligue 1, to raczej od nowych rozgrywek, ale możliwość przejęcia Rennes to okazja mogąca zmienić te plany.  

Wcześniej Francuz przez wiele lat pracował w Olympique’u Lyon. W charakterze pierwszego trenera był zatrudniony między grudniem 2015 a 2019 rokiem. Prowadzony przez niego zespół zajmował kolejno drugie, czwarte, trzecie i trzecie miejsce w tabeli ligi francuskiej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy