Reprezentacja Kataru jako gość w europejskich eliminacjach mundialu?!

Reprezentacja Kataru jako gość w europejskich eliminacjach mundialu?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Independent

Katar najprawdopodobniej dołączy jako dodatkowy zespół do europejskich ekip biorących udział w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w 2022 roku - poinformował Miguel Delaney z „The Independent”.

Przedstawiciele AFC i UEFA prowadzili w ostatnim czasie owocne dyskusje na temat możliwego wzięcia udziału w rozpoczynających się europejskich eliminacjach do Mistrzostw Świata przez gospodarza nadchodzącego mundialu.

Wiele na to wskazuje, że prezydent Aleksander Čeferin i jego najbliżsi współpracownicy spojrzeli przychylnym okiem na prośbę skierowaną przez swoich azjatyckich odpowiedników i zgodzili się na to, aby Katar wystąpił w charakterze gościa w kwalifikacjach na Starym Kontynencie, które ruszą już pod koniec marca 2021 roku.

Miguel Delaney z „The Independent” uważa, że reprezentacja prowadzona przez Félixa Sáncheza zostanie najprawdopodobniej przydzielona do grupy A, gdzie znajdują się Portugalia, Irlandia, Serbia, Luksemburg oraz Azerbejdżan.

Ekipa z Azji rozegrałaby z każdą z tych drużyn po dwa mecze. W końcowym rozrachunku jej wyniki z wymienionymi zespołami nie byłyby brane pod uwagę.

Tym samym miałyby one charakter towarzyski, z którego nie do końca byłyby zadowolone zapewne europejskie reprezentacje. Te wolałyby rozegrać przysługujące im dwa mecze sparingowe z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Jednocześnie pragniemy zauważyć, że dla Kataru nie byłaby to pierwsza taka sytuacja, ponieważ wystąpił już on w Copa América 2019. 

Przed Katarczykami pracowity okres, bo dostali też zaproszenia do wzięcia udziału w Copa América 2021 i Złotym Pucharze CONCACAF 2021. Ponadto uczestniczy w azjatyckich eliminacjach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy