Reprezentacja Norwegii kontynuuje protest w sprawie organizacji mundialu w Katarze. Kolejne drużyny idą jej śladem

Reprezentacja Norwegii kontynuuje protest w sprawie organizacji mundialu w Katarze. Kolejne drużyny idą jej śladem
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Nrk.no

Piłkarze reprezentacji Norwegii po raz kolejny założyli koszulki nawiązujące do wydarzeń w Katarze, który organizuje najbliższe Mistrzostwa Świata.

Mundial w Katarze odbędzie się już w 2022 roku. Zgodnie z raportem opublikowanym pod koniec lutego przez „The Guardian” wskutek braku odpowiedniego przeszkolenia i zapewnienia bezpieczeństwa przy budowie infrastruktury na wielki turniej zginęło przynajmniej 6500 robotników.

Norwegowie odnieśli się do całej sprawy już przed środowym meczem eliminacji MŚ z Gibraltarem (3:0). „Prawa człowieka. Na boisku i poza nim” - widniało na założonych przez nich koszulkach.

Przed dzisiejszym spotkaniem z Turcją reprezentacja Norwegii ponownie założyła trykoty z tym napisem, podkreślając, że do ich protestu dołączyli już Niemcy (zrobili to przed czwartkowym meczem z Islandią, 3:0), i dając do zrozumienia, że czeka na kolejne drużyny.

W międzyczasie do akcji przyłączyła się reprezentacja Holandii. Piłkarze „Oranje” przed starciem z Łotwą założyli koszulki z napisem „Piłka nożna wspiera zmiany”.

Oczekuje się, że jutro protest wesprze reprezentacja Danii, która zmierzy się z Mołdawią.

FIFA odpowiedziała na protest Norwegów w sprawie Kataru

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy