Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?!

Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Robert Lewandowski może nie dostać zgody ze strony Bayernu Monachium na udanie się do Londynu na spotkanie z Anglią w ramach eliminacji Mistrzostw Świata - poinformował Maciej Szmigielski z „Przeglądu Sportowego”.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej umożliwiła klubom zablokowanie wyjazdu swoich piłkarzy na zbliżające się zgrupowania reprezentacji narodowych w związku z panującą pandemią koronawirusa.

Z zaistniałej sytuacji najchętniej korzystają zespoły z Anglii oraz Niemiec, co doprowadziło już do odwołania najbliższych meczów eliminacyjnych Mistrzostw Świata w strefie CONMEBOL.

Wiele na to wskazuje, że nie zamierzają one na tym poprzestać i w konsekwencji może na tym ucierpieć reprezentacja Polski, ponieważ Bayern Monachium poważnie zastanawia się nad zablokowaniem udziału Roberta Lewandowskiego w wyjazdowym starciu z Anglią.

Nie tyle występ, co już sam przylot doświadczonego napastnika do Londynu zmusiłby go do odbycia przymusowej kwarantanny po powrocie do Niemiec w przypadku przedłużenia obowiązujących w tym kraju restrykcji nałożonych na osoby przybywające do naszych zachodnich sąsiadów z Wysp Brytyjskich (obecnie są ważne do 17 marca), gdzie swój początek miała nowa i groźniejsza dla życia mutacja koronawirusa.

Tamtejszy sanepid jest w tym aspekcie bezwzględny, co nie tak dawno pokazał przy okazji starcia w Lidze Mistrzów pomiędzy Liverpoolem a RB Lipsk, których oba spotkania muszą odbyć się w Budapeszcie.

Maciej Szmigielski z „Przeglądu Sportowego” przekonuje, że Polski Związek Piłki Nożnej nie otrzymał na razie żadnego klarownego komunikatu ze strony „Bawarczyków” w tej sprawie i utrzymuje stały kontakt z UEFA, aby podjąć ewentualne kroki zmierzające do na przykład rozegrania meczu na neutralnym terenie.

Robert Lewandowski w przypadku przymusu odbycia kwarantanny nie mógłby wystąpić w arcyważnym ligowym pojedynku z RB Lipsk (3 kwietnia).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy