Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka

Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport Onet

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek udzielił wypowiedzi, w której odniósł się do zwolnienia Jerzego Brzęczka.

We wczesnych godzinach popołudniowych, jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość o zmianie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Z posadą pożegnał się Jerzy Brzęczek.

Jest to decyzja o tyle niespodziewana, że prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek wielokrotnie zapewniał w ostatnich tygodniach, że pozycja 49-latka jest mocna.

Teraz jednak postanowił odnieść się do sprawy w rozmowie ze „Sport Onet”.

- Skoro podjąłem decyzję o zwolnieniu Jurka, to jest to decyzja dobra i przemyślana. Przemyślałem pewne kwestie, popatrzyłem do przodu, co może się wydarzyć i uznałem, że trzeba postąpić właśnie w ten sposób - przyznał.

- Szkoda mi go, to dobry człowiek, ale nie było wyjścia. Jedziemy dalej. W kwestii następcy się w tym momencie nie wypowiem. Do czwartku, do godziny 15 nie powiem niczego więcej - dodał Boniek.

Brzęczek prowadził reprezentację Polski od lipca 2018 roku. Wówczas to zastąpił na tym stanowisku Adama Nawałkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy