Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz i Jan Bednarek przed meczem z Holandią

Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz i Jan Bednarek przed meczem z Holandią fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Czeslaw Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski, a także Jan Bednarek, gracz Southampton, wzięli udział w konferencji prasowej przed spotkaniem Ligi Narodów z Holandią.

Biało-czerwoni podczas obecnego zgrupowania wygrali z Walią 2:1 i ponieśli sromotną porażkę w rywalizacji z Belgią, gdy zawody zakończyły się wynikiem 1:6.

Mając to na uwadze, dzień przed meczem z Holandią nie mogło zabraknąć pytań o ostatnią potyczkę, w której na pewno nie zaprezentowaliśmy się najlepiej.

Jan Bednarek wyznał, że drużyna wie już, jakie popełniła błędy, a teraz czas na wnioski. Podobnego zdania jest Czesław Michniewicz, który wziął udział w konferencji prasowej wraz ze stoperem Southampton.

– Kiedy te przestrzenie było pozamykane, byliśmy blisko siebie i zawodnik z piłką przeciwnika miał dużo presji na sobie, to trudniej było znajdować te rozwiązania. (…) Kiedy znajdowali te przestrzenie, to na pewno potrafili znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Myślę to był największy problem – zauważył Bednarek.

– Rozmiary porażki są wysokie i to wynikało z naszych błędów, ale przeciwnik był lepszy i wygrał. Ja nie dramatyzuję z tego powodu. (…) Przegraliśmy z drugą drużyną świata w rankingu czy przez długi czas pierwszą, to jest po prostu sportowa porażka – uzupełnił Michniewicz, dając znać, że możemy oczekiwać zmian w zespole.

– Za chwilę się zacznie mecz z Holandią, będą też inni grali, którzy troszeczkę mniej grali w klubie. Musimy mieć szeroką grupę zawodników. (…) Jeśli my im teraz nie damy tej szansy, to kiedy tę szansę dostaną? Zostały cztery mecze do mistrzostw świata – podkreślił.

Kto zatem w sobotę wybiegnie na mecz z „Oranje”?

– Nicola Zalewski ma jutro szansę wybiec w pierwszym składzie – wyznał, odsłaniając nieco karty.

Polska z Holandią zmierzy się w sobotę o godzinie 20:45. We wtorek czeka ją z kolei następny pojedynek z Belgią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy