Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz i Jan Bednarek przed meczem z Holandią

Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz i Jan Bednarek przed meczem z Holandią fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Czeslaw Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski, a także Jan Bednarek, gracz Southampton, wzięli udział w konferencji prasowej przed spotkaniem Ligi Narodów z Holandią.

Biało-czerwoni podczas obecnego zgrupowania wygrali z Walią 2:1 i ponieśli sromotną porażkę w rywalizacji z Belgią, gdy zawody zakończyły się wynikiem 1:6.

Mając to na uwadze, dzień przed meczem z Holandią nie mogło zabraknąć pytań o ostatnią potyczkę, w której na pewno nie zaprezentowaliśmy się najlepiej.

Jan Bednarek wyznał, że drużyna wie już, jakie popełniła błędy, a teraz czas na wnioski. Podobnego zdania jest Czesław Michniewicz, który wziął udział w konferencji prasowej wraz ze stoperem Southampton.

– Kiedy te przestrzenie było pozamykane, byliśmy blisko siebie i zawodnik z piłką przeciwnika miał dużo presji na sobie, to trudniej było znajdować te rozwiązania. (…) Kiedy znajdowali te przestrzenie, to na pewno potrafili znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Myślę to był największy problem – zauważył Bednarek.

– Rozmiary porażki są wysokie i to wynikało z naszych błędów, ale przeciwnik był lepszy i wygrał. Ja nie dramatyzuję z tego powodu. (…) Przegraliśmy z drugą drużyną świata w rankingu czy przez długi czas pierwszą, to jest po prostu sportowa porażka – uzupełnił Michniewicz, dając znać, że możemy oczekiwać zmian w zespole.

– Za chwilę się zacznie mecz z Holandią, będą też inni grali, którzy troszeczkę mniej grali w klubie. Musimy mieć szeroką grupę zawodników. (…) Jeśli my im teraz nie damy tej szansy, to kiedy tę szansę dostaną? Zostały cztery mecze do mistrzostw świata – podkreślił.

Kto zatem w sobotę wybiegnie na mecz z „Oranje”?

– Nicola Zalewski ma jutro szansę wybiec w pierwszym składzie – wyznał, odsłaniając nieco karty.

Polska z Holandią zmierzy się w sobotę o godzinie 20:45. We wtorek czeka ją z kolei następny pojedynek z Belgią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy