Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz komentuje porażkę przeciwko Belgii i chwali swojego podopiecznego. „Kogoś takiego szukamy”

Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz komentuje porażkę przeciwko Belgii i chwali swojego podopiecznego. „Kogoś takiego szukamy” fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Łączy nas piłka

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz spotkał się z dziennikarzami po porażce przeciwko Belgii (0-1) w ramach Ligi Narodów.

We wtorkowy wieczór zakończył się niezwykle wymagający okres dla reprezentacji Polski. Podopieczni Czesław Michniewicza rozegrali w ciągu dwóch tygodni aż cztery spotkania. Wszystko to w ramach Ligi Narodów.

Całe zamieszanie miało zakończyć spotkanie rewanżowe przeciwko Belgii. W szeregach „Biało-czerwonych” panowała żądza rewanżu za porażkę 1-6 z pierwszej potyczki.

O ile w początkowej fazie rywalizacji nie było tego widać, o tyle po przerwie, z minuty na minutę Robert Lewandowski i spółka przejęli inicjatywę. Swoje okazje mieli między innymi Karol Świderski oraz Jakub Kiwior. Na niewiele się to jednak zdało, bo ostatecznie to goście wywieźli z Warszawy komplet punktów. Gola na wagę triumfu zdobył w pierwszej połowie Michy Batshuayi.

Zaraz po zakończeniu rywalizacji odbyła się konferencja prasowa, a udział wziął w niej selekcjoner Czesław Michniewicz.

- Jeśli chodzi o pozytywy, to na pewno dobrze wypadł Jakub Kiwior. Przyjechał na zgrupowanie, jako piłkarz znany tylko kibicom, którzy interesują się futbolem na co dzień, a w starciach z Holendrami i Belgami pokazał, że jest kimś, kogo szukamy. Stoper dobrze czytający grę, dobry w kontakcie, który się rozwija i ma duży potencjał - przyznał.

- Na pochwały zasługuje też Nicola Zalewski. Wcześniej grał w środku pola, teraz bliżej bramki. W tamtych meczach miał mniejsze odległości do pokonywania, a tu musiał wracać i radził sobie z tym, jak rywale grali mu piłki za plecy. Nie dokończył meczu, bo w Romie też nie gra całych spotkań - dodał.

Selekcjoner odniósł się też do końcowego wyniku i porównał to z ostatnią porażką przeciwko Belgii.

- To nie jest tak, że nagle jesteśmy lepsi o pięć goli. Wszystkie mecze przeciwko tej drużynie są właściwie takie same: dominacja, długie posiadanie piłki oraz wykonywanie bardzo szybkich podań. Walia też miała z tym problemy. Belgia wykonała dwadzieścia podań i padła bramka. Chciałbym, żebyśmy też grali w piłkę, ale w starciach z takimi, jak Holandia czy Belgia, będzie o to bardzo trudno - zakończył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy