Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz przed debiutem w roli selekcjonera. „Każdy mecz reprezentacji trzeba potraktować poważnie”

Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz przed debiutem w roli selekcjonera. „Każdy mecz reprezentacji trzeba potraktować poważnie” fot. FotoPyK
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: PZPN

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz wziął udział w konferencji prasowej przed marcowym zgrupowaniem, w trakcie którego „Biało-Czerwoni” powalczą o wyjazd na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Reprezentacja Polski ma przed sobą kluczowe dni. 24 marca czeka ją wyjazd do Glasgow i mecz towarzyski z kadrą Szkocji, natomiast 29 marca „Biało-Czerwoni” zmierzą się w finale baraży o awans na mundial w Katarze ze zwycięzcą starcia Czechy – Szwecja.

W czwartek swój debiut w roli selekcjonera polskiej kadry zaliczy Czesław Michniewicz. Na poniedziałkowej konferencji prasowej odpowiedział na pytania dotyczące planu na mecz towarzyski. Chce on przede wszystkim sprawdzić zawodników, co do których ma wątpliwości przed decydującą potyczką.

W trakcie najbliższej rywalizacji prawdopodobnie nie zobaczymy kilku istotnych graczy, w tym Roberta Lewandowskiego. Decyzja co do jego występu zostanie jeszcze podjęta.

- Pracujemy według własnych wzorców. Mamy do czynienia z piłkarzami światowego formatu. Skupiamy się na sobie i jak chcemy funkcjonować na boisku. Teraz myślimy o meczu ze Szkocją. Chcemy zagrać w dwóch ustawieniach. Dzisiaj będę rozmawiał z wieloma zawodnikami. Ze Szkocją nie wszyscy muszą zagrać, ale dobrze byłoby, żeby wystąpili.

- W meczu ze Szkocją chciałbym zobaczyć po dwóch zawodników na każdej pozycji. Na pewno dokonamy sześciu zmian i będą na boisku piłkarze, którzy rywalizują o wystąpienie w meczu barażowym. Każdy mecz reprezentacji trzeba potraktować poważnie. Do spotkania w Glasgow podchodzimy mocno skoncentrowani.

- Chcemy wyciągnąć z niego jak najwięcej informacji. Nie robimy żadnego problemu z podróży, cieszymy się, że możemy zagrać ten mecz. Dla mnie jako trenera ten sparing stanowił będzie odpowiedź, na kogo postawić na kilku pozycjach, co do których mam wątpliwości – mówi Michniewicz.

Selekcjoner „Biało-Czerwonych” nawiązał również do Stadionu Śląskiego, na którym rozegrany zostanie finał barażów.

- Liczę na Stadion Śląski i jego magię. Byłem na meczu z Belgią, który wygraliśmy po golach Ebiego Smolarka. Chcemy, aby wtorkowy mecz przeszedł do historii. Gramy u siebie, faworyta nie ma, ale chcemy awansować – dodaje Michniewicz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy