Reprezentacja Polski: Dawid Kownacki kontuzjowany

Reprezentacja Polski: Dawid Kownacki kontuzjowany fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Onet

Już w najbliższy wtorek reprezentacja Polski zmierzy się z Islandią. Pod znakiem zapytania stoi występ Dawida Kownackiego, który nie wziął udziału w sobotnim treningu.

W piątek Paulo Sousa po raz pierwszy od momentu rozpoczęcia zgrupowania cieszył się obecnością na treningu wszystkich powołanych piłkarzy. Z urazami radzili sobie kolejno Paweł Dawidowicz, Arkadiusz Milik oraz Maciej Rybus.

Już następnego dnia sielanka się skończyła. Na listę kontuzjowanych zawodników trafił bowiem Dawid Kownacki, który zmaga się z rwą kulszową. W tego typu przypadkach, okres rekonwalescencji może potrwać od dwóch do siedmiu dni, zauważył Jakub Kwiatkowski, rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Tym samym trudno oczekiwać, aby środkowy napastnik Fortuny Düsseldorf, który ma tę zaletę, że można wystawić go na obu skrzydłach, wziął udział w meczu towarzyskim z Islandią (ósmy czerwca).

Gdyby ostatecznie uraz okazał się poważniejszy, selekcjoner biało-czerwonych będzie mógł dokonać zmiany po uprzednim zbadaniu 24-latka przez medyka reprezentującego UEFA. Na liście rezerwowej są między innymi Sebastian Szymański oraz Kamil Grosicki.

Popularny „Kownaś” w ubiegłym sezonie klubowym wybiegał na boiska 27 razy, notując w tym czasie siedem trafień i pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy