Reprezentacja Polski: Dawid Kownacki nie zjawi się na zgrupowaniu na swoją prośbę

Reprezentacja Polski: Dawid Kownacki nie zjawi się na zgrupowaniu na swoją prośbę fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Meczyki.pl

Dawid Kownacki, napastnik Fortuny Düsseldorf, w rozmowie z Czesławem Michniewiczem poprosił o pominięcie go przy powołaniach na najbliższe mecze reprezentacji Polski - informują Meczyki.pl.

25-latek w trwającym sezonie imponuje formą. Po ośmiu meczach na szczeblu 2. Bundesligi ma on pięć goli i trzy asysty. Do siatki trafił chociażby w ubiegłą sobotę.

Idąc tym tropem, „Kownaś” wydawał się być pewniakiem do wzięcia udziału w zgrupowaniu biało-czerwonych pod koniec września.

Meczyki.pl donoszą, że finalnie ten zawodnik nie zostanie powołany.

Dawid Kownacki odbył rozmowę z Czesławem Michniewiczem. Napastnik poinformował selekcjonera, że chce otrzymać jeszcze trochę czasu na ustabilizowanie swojej pozycji w klubie.

52-latek przyjął argumentację gracza Fortuny Düsseldorf i niebawem zdecyduje się na innych piłkarzy.

Kownacki jak dotąd w reprezentacji wystąpił tylko siedem razy, po raz ostatni w czerwcu ubiegłego roku. Pojechał również na EURO 2020.

Na liście powołanych z pewnością zabraknie będącego świeżo po operacji Artura Jędrzejczyka (Legia Warszawa). Wątpliwy jest też udział Nicoli Zalewskiego (AS Roma), który zmaga się z kontuzją mięśniową.

Polacy w tym miesiącu zagrają z Holandią oraz Walią. Obie konfrontacje odbędą się w ramach Ligi Narodów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy