Reprezentacja Polski: Dawid Kownacki nie zjawi się na zgrupowaniu na swoją prośbę

Reprezentacja Polski: Dawid Kownacki nie zjawi się na zgrupowaniu na swoją prośbę fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Meczyki.pl

Dawid Kownacki, napastnik Fortuny Düsseldorf, w rozmowie z Czesławem Michniewiczem poprosił o pominięcie go przy powołaniach na najbliższe mecze reprezentacji Polski - informują Meczyki.pl.

25-latek w trwającym sezonie imponuje formą. Po ośmiu meczach na szczeblu 2. Bundesligi ma on pięć goli i trzy asysty. Do siatki trafił chociażby w ubiegłą sobotę.

Idąc tym tropem, „Kownaś” wydawał się być pewniakiem do wzięcia udziału w zgrupowaniu biało-czerwonych pod koniec września.

Meczyki.pl donoszą, że finalnie ten zawodnik nie zostanie powołany.

Dawid Kownacki odbył rozmowę z Czesławem Michniewiczem. Napastnik poinformował selekcjonera, że chce otrzymać jeszcze trochę czasu na ustabilizowanie swojej pozycji w klubie.

52-latek przyjął argumentację gracza Fortuny Düsseldorf i niebawem zdecyduje się na innych piłkarzy.

Kownacki jak dotąd w reprezentacji wystąpił tylko siedem razy, po raz ostatni w czerwcu ubiegłego roku. Pojechał również na EURO 2020.

Na liście powołanych z pewnością zabraknie będącego świeżo po operacji Artura Jędrzejczyka (Legia Warszawa). Wątpliwy jest też udział Nicoli Zalewskiego (AS Roma), który zmaga się z kontuzją mięśniową.

Polacy w tym miesiącu zagrają z Holandią oraz Walią. Obie konfrontacje odbędą się w ramach Ligi Narodów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy