Reprezentacja Polski: Fabiański ustanowił rekord czystych kont

Reprezentacja Polski: Fabiański ustanowił rekord czystych kont fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: ŁączyNasPiłka.pl

Jak poinformował Polski Związek Piłki Nożnej, Łukasz Fabiański to nowy rekordzista pod względem liczby zachowanych czystych kont w pierwszej reprezentacji Polski.

Dostępu do bramki „Biało-Czerwonych” w przeszłości broniło wielu znakomitych golkiperów. Wystarczy tutaj wspomnieć o Janie Tomaszewskim, Józefie Młynarczyku czy Arturze Borucu.

Od kilku lat o miano podstawowego zawodnika na tej pozycji rywalizują Wojciech Szczęsny oraz Łukasz Fabiański. Ten ostatni wczoraj zagrał przeciwko Włochom i zachował niezwykle cenne czyste konto.

Jak się okazuje, dla bramkarza West Hamu United był to już 26. mecz bez straty gola. W ten sposób zapisał się on w annałach polskiej piłki, wyprzedzając w klasyfikacji dotychczasowego rekordzistę Józefa Wandzika, który po raz ostatni zagrał w kadrze w 1995 roku.

Dalsze miejsca zajmują wspomniany Artur Boruc (24 czyste konta), Jerzy Dudek i Jan Tomaszewski (obaj po 23).

Szczęsny jak dotąd nie dał się pokonać w 21 spotkaniach. Szansę poprawy tego rezultatu otrzyma już w środę, co zostało zapowiedziane przez Jerzego Brzęczka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE] Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy