Reprezentacja Polski: FIFA wydała werdykt w sprawie Kamila Glika

Reprezentacja Polski: FIFA wydała werdykt w sprawie Kamila Glika fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Jakub Kwiatkowski [FIFA]

FIFA zakończyła badanie sprawy dotyczącej Kamila Glika.

We wrześniu reprezentacja Polski mierzyła się w eliminacjach Mistrzostw Świata z Anglią (1:1). Przy okazji tego meczu Glik zanotował kilka spięć z rywalami. Po jednym z nich polski obrońca został oskarżony przez Anglików o zachowanie rasistowskie. 33-latek od początku dawał do zrozumienia, że nic takiego nie miało miejsca. Szybko poparli go między innymi Cezary Kulesza oraz Zbigniew Boniek.

Jak poinformował w środę rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski, FIFA wzięła stronę Polaka.

„Zgodnie z naszym stanowiskiem wyrażanym od samego początku FIFA nie znalazła podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego względem Kamila Glika po absurdalnych oskarżeniach ze strony angielskiej federacji. Sprawa, przynajmniej na gruncie FIFA, została zamknięta” - napisał Kwiatkowski na Twitterze.

We wtorek Glik rozegrał pełne 90 minut w wygranym przez biało-czerwonych meczu z Albanią (1:0).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy