Reprezentacja Polski: Historyczne osiągnięcie Krzysztofa Piątka

Reprezentacja Polski: Historyczne osiągnięcie Krzysztofa Piątka fot. FotoPyK
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Wojtek Papuga [Twitter] | Transfery.info

Po środowym spotkaniu towarzyskim z Chile można spokojnie przyjąć, że Krzysztof Piątek to najlepszy „dżoker”, jakiego dotąd widziano reprezentacji Polski. Poświadczają to statystyki.

Na stadionie Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego „Biało-Czerwoni” odbyli próbę generalną przed wylotem do Kataru na Mistrzostwa Świata. Przeciwnik z Ameryki Południowej postawili twarde warunki. Przewaga gości przez pryzmat całego spotkania była wyraźna, lecz to gospodarze ustalili wynik na swoją korzyść.

Jedyną bramkę zdobył Krzysztof Piątek. Kibice ujrzeli ją dopiero na kilka minut przed końcowym gwizdkiem. Choć niesmak po zaprezentowanym stylu „Orłów” pozostał, napastnik zajął fotel lidera w dosyć zaszczytnej klasyfikacji.

Piłkarz Salernitany rozegrał w narodowych barwach 25 spotkań, z czego 12 w roli zmiennika. Z tej strony 27-latek funkcjonuje bardzo sprawnie, bowiem po wejściu na boisko potrafił on strzelić już sześć goli. Pozostałe pięć trafień zanotował jako gracz wyjściowej jedenastki.

Tym samym „El Pistolero” z kraju nad Wisłą samodzielnie objął prowadzenie w rankingu najlepszych „dźokerów” reprezentacji Polski. W całej historii po pięć bramek dla drużyny jako zmiennik potrafili zanotować tylko Joachim Marx (grający w latach 1966-1975), Marcin Żewłakow (2000-2004) oraz Marek Saganowski (1996-2012).

Już w najbliższy wtorek, 22 listopada podopieczni Czesława Michniewicza rozegrają spotkanie o pierwsze punkty na mundialu z Meksykiem. Pewne miejsce na środku ataku ma Robert Lewandowski i wydaje się całkiem prawdopodobne, że Piątek rozpocznie ten pojedynek na ławce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne OFICJALNIE: Lech Poznań z dodatkowym zastrzykiem gotówki za Kamila Jóźwiaka OFICJALNIE: Lech Poznań z dodatkowym zastrzykiem gotówki za Kamila Jóźwiaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy