Reprezentacja Polski: Krychowiak negatywny i z szansami na udział w meczu z Anglią

Reprezentacja Polski: Krychowiak negatywny i z szansami na udział w meczu z Anglią fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: PZPN

Grzegorz Krychowiak przeszedł drugi test na obecność koronawirusa i tym razem uzyskał wynik negatywny. Dzięki temu wzrosły jego szanse na wyjazd na spotkanie przeciwko Anglii w ramach eliminacji Mistrzostw Świata.

Reprezentacja Polski nie ma w trakcie kończącego się już powoli zgrupowania szczęścia do unikania wszelkiego rodzaju problemów.

Najpierw pozytywne wyniki na obecność koronawirusa uzyskali Mateusz Klich oraz Łukasz Skorupski. Później dość poważnego urazu w trakcie pojedynku z Andorą (3:0) nabawił się Robert Lewandowski, który będzie musiał teraz pauzować nawet przez miesiąc.

Z kolei wtorkowy poranek przyniósł nam wieści mówiące o kolejnych przypadkach wystąpienia groźnej infekcji w szeregach naszej kadry u Grzegorz Krychowiaka, Kamila Piątkowskiego oraz rzecznika Jakuba Kwiatkowskiego.

Pierwszy z wymienionych panów przechodził już zakażenie koronawirusem, dlatego jako ozdrowieniec mógł otrzymać fałszywy wynik testu.

W związku z tym Polski Związek Piłki Nożnej postanowił przeprowadzić kolejny i ten dał już odpowiedź negatywną. Z tego też powodu przedstawiciele naszej federacji rozpoczęli dialog z UEFA, aby ta wydała pozwolenie 31-latkowi na udanie się do Londynu oraz zanotowanie występu przeciwko reprezentacji Anglii.

Sztab szkoleniowy oraz sam zainteresowany czekają na odpowiedź ze strony europejskiej centrali. Jeżeli ta okaże się pomyślna dla nas, to Krychowiak uda się na Wyspy Brytyjskie prywatnym samolotem i dołączy kadry przygotowującej się do arcyważnego spotkania kończącego marcową turę spotkań eliminacyjnych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy