Reprezentacja Polski: Łukasz Fabiański pobił własny rekord

Reprezentacja Polski: Łukasz Fabiański pobił własny rekord fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info | Onet | Łączy Nas Piłka

Łukasz Fabiański zagrał w sobotę po raz 57 w reprezentacji Polski i było to dla niego pożegnanie z kadrą. Bramkarz gola nie wpuścił i wyśrubował tym samym rekord czystych kont.

Zawodnik postanowił w wieku 36 lat zakończyć reprezentacyjną karierę. Jak sam mówił jeszcze przed wygranym 5:0 meczem z San Marino, nie mógł wymarzyć sobie lepszego miejsca na ostatni występ jak Stadion Narodowy.

Jako że było to dla niego 57 spotkanie w kadrze, właśnie w tej minucie opuścił on boisko. Reszta piłkarzy utworzyła dla niego szpaler. Ze łzami w oczach dziękował on kolegom, rywalom, ale i kibicom za wsparcie przez ostatnie 15 lat.

Łukasz Fabiański w drużynie debiutował 28 marca 2006 roku. Później, przez długi czas, musiał uznawać wyższość Artura Boruca, a gdy usunął się w on w cień, przyszło mu rywalizować z Wojciechem Szczęsnym.

Był czas, że tę walkę wygrywał. Podczas EURO 2016 roku to właśnie on przez większość turnieju bronił dostępu do naszej bramki i zachował wtedy dwa czyste konta.

11 października 2020 roku „Fabian” zagrał z Włochami, gola nie wpuścił i był to 26 taki przypadek w jego karierze reprezentacyjnej. To wówczas pobił rekord czystych kont sprzed 26 lat, który poprzednio należał do Józefa Wandzika.

W sobotę gracz West Hamu United wystąpił z orzełkiem na piersi po raz ostatni i przy tym wyśrubował własny rekord. Karierę zakończył z 27 meczami bez straty bramki.

Z obecnie grających golkiperów najbliżej dogonienia Fabiańskiego jest Szczęsny, który zgromadził 24 czyste konta.

36-latek może także pochwalić się najdłuższym stażem wśród bramkarzy w kadrze narodowej (15 lat i 195 dni). W ogólnej klasyfikacji pod tym względem wyprzedzają go Włodzimierz Lubański (17 lat i 25 dni), Władysław Szczepaniak (16 lat i 355 dni) oraz Marek Saganowski (16 lat i 137 dni).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE] Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy