Reprezentacja Polski: Łukasz Fabiański pobił własny rekord

Reprezentacja Polski: Łukasz Fabiański pobił własny rekord fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info | Onet | Łączy Nas Piłka

Łukasz Fabiański zagrał w sobotę po raz 57 w reprezentacji Polski i było to dla niego pożegnanie z kadrą. Bramkarz gola nie wpuścił i wyśrubował tym samym rekord czystych kont.

Zawodnik postanowił w wieku 36 lat zakończyć reprezentacyjną karierę. Jak sam mówił jeszcze przed wygranym 5:0 meczem z San Marino, nie mógł wymarzyć sobie lepszego miejsca na ostatni występ jak Stadion Narodowy.

Jako że było to dla niego 57 spotkanie w kadrze, właśnie w tej minucie opuścił on boisko. Reszta piłkarzy utworzyła dla niego szpaler. Ze łzami w oczach dziękował on kolegom, rywalom, ale i kibicom za wsparcie przez ostatnie 15 lat.

Łukasz Fabiański w drużynie debiutował 28 marca 2006 roku. Później, przez długi czas, musiał uznawać wyższość Artura Boruca, a gdy usunął się w on w cień, przyszło mu rywalizować z Wojciechem Szczęsnym.

Był czas, że tę walkę wygrywał. Podczas EURO 2016 roku to właśnie on przez większość turnieju bronił dostępu do naszej bramki i zachował wtedy dwa czyste konta.

11 października 2020 roku „Fabian” zagrał z Włochami, gola nie wpuścił i był to 26 taki przypadek w jego karierze reprezentacyjnej. To wówczas pobił rekord czystych kont sprzed 26 lat, który poprzednio należał do Józefa Wandzika.

W sobotę gracz West Hamu United wystąpił z orzełkiem na piersi po raz ostatni i przy tym wyśrubował własny rekord. Karierę zakończył z 27 meczami bez straty bramki.

Z obecnie grających golkiperów najbliżej dogonienia Fabiańskiego jest Szczęsny, który zgromadził 24 czyste konta.

36-latek może także pochwalić się najdłuższym stażem wśród bramkarzy w kadrze narodowej (15 lat i 195 dni). W ogólnej klasyfikacji pod tym względem wyprzedzają go Włodzimierz Lubański (17 lat i 25 dni), Władysław Szczepaniak (16 lat i 355 dni) oraz Marek Saganowski (16 lat i 137 dni).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy