Reprezentacja Polski nie chce darmowego awansu w barażach

Reprezentacja Polski nie chce darmowego awansu w barażach fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport

FIFA otworzyła przed nami teoretycznie drzwi do gry w finale baraży o awans na Mistrzostwa Świata poprzez zawieszenie Rosji. Reprezentacja Polski nie chce jednak w ten sposób zmierzyć się ze zwycięzcą pary Szwecja - Czechy.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej potrzebowała dużego nacisku środowiska, aby podjąć decyzję o pozbawieniu „Sbornej” szansy na zameldowanie się w gronie drużyn biorących udział w katarskim mundialu.

Zaistniały stan rzecz oznacza, że „Biało-Czerwoni” powinni wygrać walkowerem zaplanowane za niecały miesiąc spotkanie z reprezentacją Rosji i poczekać na zwycięzcę pary Szwecja - Czechy, z którym zagramy na własnym terenie o bilet na Mistrzostwa Świata.

Polska nie chce jednak w taki sposób dostąpić zaszczytu gry w decydującym pojedynku i liczy na wypracowanie sprawiedliwego dla wszystkich rozwiązania zaistniałej sytuacji.

- Nie mamy żadnych przecieków w tej sprawie. Widzieliśmy to, co wszyscy widzieli, czyli komunikat o wykluczeniu Rosji na czas nieokreślony. Pytanie: jak ten czas może długo potrwać. To problem FIFA, kiedy podejmie decyzję w tym względzie. A scenariusze, jakie mogą być, to jest gdybanie. Perspektywę tego, że otrzymamy walkower i automatycznie wejdziemy do finału baraży, uważam za nierealną. Bo jak się poczują w tej sytuacji Szwedzi i Czesi? Mówi się, że Rosjan mogliby zastąpić Słowacy, ale ci z kolei mają zaplanowany na 24 marca mecz towarzyski z Norwegią. Węgrzy natomiast grają w tym czasie z Serbią. No i, gdzie takie spotkanie miałoby się odbyć? - powiedział rzecznik PZPN-u Jakub Kwiatkowski w rozmowie z TVP Sport.

Poza przytoczonymi scenariuszami odnoszącymi się do zajęcia miejsca Rosji przez trzeci zespół ich grupy (Słowacja) lub następną ekipę z klasyfikacji Ligi Narodów (Węgry) pod uwagę powinna zostać wzięta też opcja rozegrania mini-turnieju z udziałem Polski, Szwecji oraz Czech, w którym każda z reprezentacji zagrałaby jeden meczu u siebie lub na neutralnym terenie, lub na terenie jednego z tych krajów (Szwecja - Czechy, Czechy - Polska, Polska - Szwecja).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy