Reprezentacja Polski o krok od zrealizowania celu minimum. Sytuacja w grupie przed dwoma ostatnimi meczami

Reprezentacja Polski o krok od zrealizowania celu minimum. Sytuacja w grupie przed dwoma ostatnimi meczami fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski awansowała na drugie miejsce w tabeli grupy I i może czuć się niemalże pewna udziału w marcowych meczach barażowych o awans na Mistrzostwa Świata

Drużyna prowadzona przez Paulo Sousę zrealizowała w stu procentach nakreślony plan przed rozpoczęciem październikowego zgrupowania i odniosła dwa zwycięstwa w dwóch rozegranych meczach w ramach eliminacji do przyszłorocznego mundialu w Katarze.

Dzięki temu „Biało-Czerwoni” przeskoczyli w tabeli swojego wtorkowego rywala - Albanię i przed ostatnimi dwoma pojedynkami z Andorą oraz Węgrami znajdują się w bardzo komfortowej sytuacji w kontekście utrzymania zajmowanej lokaty i co za tym idzie wzięcia udziału w marcowych barażach.

Reprezentacja Polski nie może sobie naturalnie pozwolić na pełne rozluźnienie, ponieważ ewentualna wygrana ekipy z Bałkanów na wyjeździe z Anglią sprawi, że my nie będziemy mogli sobie pozwolić na porażkę z Węgrami. A ci wciąż mają jeszcze matematyczne szanse na awans, ale musieliby liczyć nie tylko na siebie, ale także wspomnianych „Trzech Lwów” oraz Andorę, abyśmy my i Albania w listopadzie nie zgarnęli ani jednego punktu.

Realizacja jednego lub drugiego scenariusza wydaje się mało prawdopodobna, ale wybrańcy Paulo Sousy z pewnością nie będą się na to oglądać, ponieważ w ostatnich naszych meczach stawką dla nas będzie rozstawienie w gronie ekip biorących udział w barażach.

Obecnie znajdujemy się w gronie najlepszych drużyn z drugich miejsc razem z Portugalią, Szwajcarią, Szkocją, Hiszpanią i Chorwacją, a to oznacza, że w półfinale (24-25 marca 2022) moglibyśmy trafić na kogoś z grona - Czechy, Norwegia, Rumunia, Ukraina, Austria oraz Walia.

Na Mistrzostwa Świata do Kataru pojedzie tylko trzech zwycięzców barażowych starć, a tych poznamy 28 i 29 marca 2022 roku.

TABELA GRUPY I

1. Anglia - 8M (6-2-0) - 20 pkt (24-3)

2. Polska - 8M (5-2-1) - 17 pkt (25-8)

3. Albania - 8M (5-0-3) - 15 pkt (11-7)

4. Węgry - 8M (3-2-3) - 11 pkt (13-12)

5. Andora - 8M (2-0-6) - 6 pkt (7-19)

6. San Marino - 8M (0-0-8) - 0 pkt (1-32)

TERMINARZ

12 listopada

Andora - Polska (godzina 20:45)
Anglia - Albania
Węgry - San Marino

15 listopada

Albania - Andora
Polska - Węgry (godzina 20:45)
San Marino - Anglia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy