Reprezentacja Polski: Paulo Sousa selekcjonerem kadry [OFICJALNIE]

Reprezentacja Polski: Paulo Sousa selekcjonerem kadry [OFICJALNIE] fot. Fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: PZPN

Paulo Sousa został wskazany przez Zbigniewa Bońka jako następca Jerzego Brzęczka na posadzie selekcjonera reprezentacji Polski.

50-letni Sousa ostatnio pracował w Girondins de Bordeaux, w którym jednak zupełnie mu się nie powiodło. Zdecydowanie lepsze pod względem sportowym pobyty zaliczył przede wszystkim w FC Basel i Maccabi Tel Awiw.

Do tej pory nie prowadził samodzielnie żadnej reprezentacji (nie licząc Portugalii do lat 16), ale asystował Carlosowi Queirozowi przy kadrze Portugalii.

Przed Sousą trudne zadania - wkrótce ruszają eliminacje Mistrzostw Świata, w których w grupie zmierzymy się z Anglią, Węgrami, Andorrą, Albanią, San Marino, a latem odbędą się Mistrzostwa Europy.

Sousa zadebiutuje meczem z Węgrami w Budapeszcie - 25 marca. Trzy dni później jako gospodarz podejmiemy Andorrę. Po kolejnych dniach czeka nas najtrudniejsze wyzwanie - Anglia na wyjeździe. Wszystkie te spotkania zaliczają się do mundialowych kwalifikacji.

W grupie EURO rywalami będą kolejno Słowacja, Hiszpania i Szwecja.

Boniek podczas konferencji potwierdził minimalne cele Sousy w reprezentacji Polski - awans z grupy na EURO oraz przynajmniej udział w barażach mundialu. Wygląda na to, że w przypadku niespełnienia już pierwszego warunku możemy spodziewać się zmiany selekcjonera.

Nowy selekcjoner powinien pojawić się na konferencji prasowej w przyszłym tygodniu i wtedy odpowiedzieć na pytania dziennikarzy.

- Jestem zaszczycony i dumny, że mogę zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Na początku chciałbym podziękować Prezesowi Zbigniewowi Bońkowi oraz całemu Zarządowi za to, że mogę podjąć tak wielkie wyzwanie. Polska jest krajem futbolu i jestem przekonany, że wasz entuzjazm da nam siłę, wsparcie i wiarę w reprezentację. Razem będziemy mogli walczyć o zwycięstwa na mistrzostwach Europy. Z odpowiednią mentalnością, dyscypliną, organizacją i właściwym podejściem, razem ze mną, moim sztabem, pracownikami federacji i wsparciem całego narodu, będziemy silni. Jestem pewny, że cała Polska będzie dumna ze swojej drużyny narodowej - na razie skomentował Sousa.

SZTAB SZKOLENIOWY SOUSY.

***

Jerzy Brzęczek poprowadził kadrę Polski w 24 meczach, z czego 12 wygrał, pięć zremisował i siedem przegrał. Najbardziej jego reprezentacji zarzucano braki w stylu oraz wyniki z najwyżej notowanymi rywalami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy