Reprezentacja Polski: Paulo Sousa skomentował zwycięstwo nad Albanią. „Tam musimy się poprawić”

Reprezentacja Polski: Paulo Sousa skomentował zwycięstwo nad Albanią. „Tam musimy się poprawić” fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Łączy Nas Piłka

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa wziął udział w konferencji prasowej po meczu z Albanią (4-1).

Czwartek był dniem, w którym reprezentacja Polski wróciła do gry po raz pierwszy od feralnego EURO 2020, gdzie nie udało jej się wyjść z grupy. „Biało-czerwoni” wprawdzie furory nie zrobili, ale udało im się pokonać niżej notowanego rywala.

Starcie zakończyło się rezultatem 4-1, a bramki dla Polaków zdobywali tego dnia Robert Lewandowski, Adam Buksa, Grzegorz Krychowiak oraz Karol Linetty.

Po spotkaniu głos postanowił zabrać selekcjoner Paulo Sousa.

- Albania to zespół, który jest bardzo kompaktowy i bardzo agresywny. Gra przeciwko nim była sporym wyzwaniem i tym bardziej że mamy problemy kadrowe. To jednak nas nie tłumaczy, bo od pierwszego dnia naszej pracy powtarzamy, że musimy mieć silną mentalność, aby konkurować z najlepszymi - stwierdził.

- Myślę, że musimy poprawić się w środku pola i być w tym sektorze bardziej zdecydowanym zespołem. Musimy wyprowadzać o wiele lepsze podania, zwłaszcza tam, gdzie pojawiają się wolne przestrzeni. Z Albanią było ich naprawdę wiele - dodał.

Selekcjoner zabrał też głos na temat postawy Roberta Lewandowskiego.

- Wiemy, jak ważnym zawodnikiem jest Robert. On też doskonale zna swoją wartość i wie, że w reprezentacji musi wykonać pięć, sześć i więcej razy więcej pracy w reprezentacji, niżeli w klubie. Dzięki temu zespół odnosi korzyści z jego pomocy. Tego wariant rozegrania, kiedy trafił Robert, trenowaliśmy na ostatnim treningu. Praca zespołowa przyniosła nam efekty i to cieszy - przyznał Portugalczyk.

Zdaniem byłego trenera między innymi Fiorentiny jednym z mankamentów była gra skrzydłami.

- Tu musimy się poprawić i być zdecydowanie silniejsi w bocznych rejonach boiska. Trzeba jeszcze szybciej wyprowadzać tam piłkę i być bardziej dynamicznym. Wiem jednak, że idziemy w dobrą stronę. Tego nie da się osiągnąć z dnia na dzień. To proces, który wymaga czasu, aby nasz zespół grał lepiej. Wtedy będziemy w stanie kontrolować grę - dodał.

Kolejny mecz reprezentacji Polski rozegra już w najbliższą niedzielę. Wtedy to na wyjeździe zmierzy się z San Marino. Trzy dni później potyczka z liderem grupy, Anglią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy