Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców”

Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Łączy nas piłka

- Bycie powołanym na taką funkcję, w dodatku przez ikonę świata futbolu, jaką jest Zbigniew Boniek, to przyjemność - przyznał Paulo Sousa w pierwszym wywiadzie po objęciu funkcji selekcjonera reprezentacji Polski, który opublikowała rodzima federacja.

Biorąc pod uwagę medialne doniesienia, Sousa wyrósł na głównego kandydata na nowego selekcjonera reprezentacji w środę. Na dzisiejszej konferencji prasowej Zbigniew Boniek potwierdził, że to właśnie 50-letni szkoleniowiec, który w przeszłości prowadził m.in. Videoton, Maccabi Tel Awiw, FC Basel, Fiorentinę, Tianjin Tianhai i Bordeaux, wejdzie w buty zwolnionego Jerzego Brzęczka.

Sousa przywitał się dzisiaj z kibicami poprzez nagranie wideo. Konferencja prasowa z udziałem Portugalczyka najprawdopodobniej odbędzie się w przyszłym tygodniu. Wcześniej na Łączy nas piłka pojawiła się pierwsza rozmowa z nowym selekcjonerem.

- Głównym zadaniem jest to, żeby drużyna grała bardziej ofensywnie. Trochę o tym rozmawialiśmy, ponieważ to cechowało moją grę w przeszłości, moje ambicje. Jeśli chodzi o jakość, uwielbiam widzieć, jak moi zawodnicy wykonują założenia, jakie przed nimi stawiam. (…) Celem jest zbudowanie naprawdę silnej, kompletnej drużyny, grającej z jakością we wszystkich momentach meczu, ale również takiej, która ma mentalność zwycięzców. Czasami, w niektórych krajach, taka mentalność jest trudna do osiągnięcia. Na szczęście dla mnie i dla drużyny mamy takich zawodników, którzy posiadają w sobie cechy zwycięzców. Każdego dnia, w każdym meczu, w każdym sezonie.

- Chcę jak najszybciej zorganizować spotkanie z Robertem Lewandowskim. Mam nadzieję, że odbędzie się ono na początku przyszłego tygodnia. Prawdopodobnie zadzwonimy do Lewandowskiego jutro, po zorganizowaniu wszystkich spraw w federacji. Mam też plan, żeby zrobić w przyszłym tygodniu spotkanie na platformie cyfrowej, w którym będzie mogła wziąć udział większość zawodników, którzy zwykle są powoływani, będzie ich około 40. Zapoznamy się, porozmawiamy. Chciałbym się przedstawić, zaprezentować swój sztab. Póki co nie będę im mówił o szczegółowej wizji drużyny, ponieważ wciąż są w klubach i muszą być skoncentrowani na piłce nożnej rekomendowanej przez ich trenerów - powiedział Sousa (cały wywiad TUTAJ).

Przypomnijmy, że w końcówce marca reprezentację Polski czekają pierwsze mecze w eliminacjach Mistrzostw Świata. Biało-czerwoni zmierzą się z Węgrami, Andorą i Anglią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Kamiński szykuje się do wolnego transferu. Może trafić do uznanego niemieckiego klubu Marcin Kamiński szykuje się do wolnego transferu. Może trafić do uznanego niemieckiego klubu Bayern Monachium: Ujawniono zarobki piłkarzy. Klub płaci im od 2,5 do 22 milionów euro rocznie Bayern Monachium: Ujawniono zarobki piłkarzy. Klub płaci im od 2,5 do 22 milionów euro rocznie CIES: Najbardziej doświadczone talenty urodzone po 2000 roku. Dwóch Polaków w zestawieniu CIES: Najbardziej doświadczone talenty urodzone po 2000 roku. Dwóch Polaków w zestawieniu FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy